Wszyscy Jedziemy… [Deleted]
16 czerwca 2015
A History Of Rock Music In Ukrainian
2 września 2015

Piątek 13

250.00 

2LP, 12″, 33 1/3 RPM, Black Vinyl

Pozostało tylko: 1

SKU: 5000000026593 Kategorie: , Tag:
artysta: Emade
wydawnictwo: Asfalt Records
numer katalogowy: AR-W 53

UWAGA – PŁYTA NIE PODLEGA REKLAMACJI !!

*** PIERWSZE WYDANIE ***

Egzemplarz fabrycznie nowy – rozfoliowany i sprawdzony pod kątem ewentualnych wad.

Po sprawdzeniu zapakowany w woreczek foliowy.

************************************************

Info do wersji winylowej:

Pełne wydanie wersji CD plus bonusowo remix „Jesteście gotowi? (Envee’s Bomb)”. Lakierowany picture sleeve.

Po prawie półtora roku od swych ostatnich długogrających projektów i ponad 2 lata od ostatniej wspólnej płyty, Fisz i Emade wydają 13. października nowy album. Zapowiadana czerwcowym singlem i klipem „Nie bo nie”, płyta „Piątek 13” to Fisz we wcieleniu, które zaskoczy zarówno zatwardziałych hiphopwców jak i fanów Tworzywa Sztucznego. Bodajże na żadnej dotychczasowej płycie Fisz nie trzyma mikrofonu w garści tak długo i tak mocno. W czasach kiedy po hiphopowym szaleństwie w Polsce zostało niewiele, Fisz z pełną świadomością wraca do raz odwiedzanej rzeki, ale robi to naprawdę w wielkim stylu. Równie sycąca jest płyta od strony muzycznej. Emade dalej podnosi poprzeczkę rodzimej (i nie tylko) konkurencji . To pierwsza płyta, którą nagrał w swym nowym studio. Siląc się na porównania, więcej w tym materiale twardej elektroniki z POE niż subtelnych dźwięków z „Albumu producenckiego” ale to przede wszystkim zupełnie nowa produkcja.

Tak efekt braterskiej współpracy komentuje Fisz:

„Staramy się by kolejne płyty były odpowiedzią na to co muzycznie i tekstowo wydarzyło się na poprzedniej. Tak się złożyło, ze ostatnimi czasy dużo eksperymentowaliśmy z formą muzyczną jak i warstwą tekstową. „Wielkiego Ciężkiego Słonia” nie bez przyczyny wydaliśmy pod nazwą Tworzywo Sztuczne, gdyż cała płyta powstała z udziałem naszego koncertowego składu, co miało niewątpliwie ogromny wpływ na charakter muzyczny naszych nagrań. „Wielki Ciężki Słoń” tekstowo to zamknięta forma bajki i naiwnych, dziecięcych skojarzeń, muzycznie to wycieczki w stronę eksperymentów elektronicznych okraszonych akustycznym brzmieniem trąbek i gitar.

Następnie nadszedł czas na nasze „projekty-przygody”, płyta „Fru!” (początkowo planowana jako maksi singiel) nagrana w duecie z Enveem, płyta POE (duet Emade z Ostrym), czy w końcu projekt Bassisters Orchestra. Te wycieczki stylistyczne, dialogi muzyczne z muzykami z bardzo różnych, często na pozór odległych od siebie środowisk muzycznych spowodowały, że zatęskniliśmy za naszym korzennym, surowym brzmieniem pierwszych płyt nagranych w braterskim tandemie.

Stąd więc „Piątek 13” brzmi surowo niczym nasz debiut „Polepione dźwięki” czy płyta „Na wylot”. Tekstowo to ironiczno-sarkastyczna gra skojarzeń czasami bardzo trzeźwo stąpająca po ziemi, co dla zwolenników tych bardziej intymnych tekstów może okazać się trudne do strawienia. Z drugiej strony na pewno ucieszy wszystkich tych, którzy tęsknili za rozgadaną, hiphopową stylistyka naszych pierwszych płyt.

„Piątek 13” biegnie szybko, krótkie pauzy między utworami, zwarte formy. Miejscami jest mocno i surowo, czasami bez kompromisów, z duża dawką czarnego humoru.”

Do pracy nad nowym albumem Fisz i Emade zaprosili oczywiście kilku gości. Muzycznie udzielają się Envee, Jurek Zagórski i Bunio, a wokalnie Iza Kowalewska, O.S.T.R., Pablo Hudini oraz Ada i Antek.

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

2

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2006

Dźwięk

STEREO

Kolor

BLACK

Nagrane strony

4

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Kraj

Polska

Tracklista

Piątek 13 [LP 12″]

 • A 1. Bla bla bla numer dwa
 • A 2. Goryl
 • A 3. Nielegalny towar
 • A 4. Serce *Synthesizer [Moog] – Envee
 • B 1. Skit 1
 • B 2. Jesteście gotowi? *Voice – Ada, Adaś
 • B 3. Imitacje *Voice – Envee, Macio Moretti
 • B 4. Nie bo nie

Piątek 13 [LP 12″]

 • C 1. Skit 2
 • C 2. Sponsor *Backing Vocals – Iza Kowalewska
 • C 3. Pan Mruk
 • D 1. Bestseller
 • D 2. Krew *Backing Vocals – Pablo Hudini
 • D 3. Plastik *Rap [Featuring] – O.S.T.R.
 • D 4. Jesteście gotowi? (Envee’s Bomb)

Może spodoba się również…