Furia
17 czerwca 2015

Cisza I Spokój

40.00 

Duże Pe + Dj Spox, CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5904259359450 Kategorie: , Tagi:
artysta: Cisza I Spokój
numer katalogowy: TSW 001

Grupa Cisza & Spokój powstała w 2000 roku. W jej skład wchodzą wybitny MC Duże Pe (teksty/rap) oraz utalentowany producent i turntablista DJ Spox (produkcja/skrecze). Muzyka, którą oferują to utrzymany na wysokim poziomie Hip-Hop, bliski docenianej przez znawców "klasyce gatunku” i daleki "gębie” jakiej muzyka ta dorobiła się w Polsce. Odpowiedzialny za stronę muzyczną DJ Spox łączy kreatywny sampling (głównie z tego co najlepsze w muzyce lat siedemdziesiątych) ze współczesnymi, zaawansowanymi technologiami dostępnymi producentowi muzycznemu XXI wieku. Utwory wzbogacane są dogrywanymi przez niego partiami syntezatorów oraz precyzyjnymi skreczami i trafnymi cut’ami. Tekstowo Duże Pe odwołuje się do tradycyjnej dla Hip-Hop’u zabawy słowem, mającej na celu udowodnienie przez MC swoich umiejętności, ale nie stroni też od aktualnych tematów społecznych czy uciekających w abstrakcję tekstów, dowodzących, że Hip-Hop może nazywać się współczesną miejską poezją.

Album Cisza & Spokój – "Cisza & Spokój” to 12 trzymających poziom, zróżnicowanych kawałków. Nastrój płyty zmienia się stopniowo wraz z kolejnymi utworami: od mocnego żywiołowego "funk” do delikatnego i spokojnego "soul”. Wszystko to daje ciekawą, intrygującą ale i spójną całość. Oryginalną i na swój sposób innowacyjną, wciąż jednak ściśle i nierozerwalnie związaną z kulturą Hip-Hop. Muzyczny klimat płyty to klasyczny Hip-Hop oparty na mocnych pętlach bębnów, basie oraz pociętych soulowych i funkowych samplach, wzbogacony nowoczesnymi brzmieniami. Lirycznie płyta obejmuje różne style – od zakorzenionych w klasyce Hip-Hop’u kawałków w stylu bragadoccio (wychwalanie własnych umiejętności) przez aktualne społeczne teksty po głębsze numery w refleksyjnym klimacie. Album wzbogacają gościnne występy pochodzącej z Łodzi MC/wokalistki Lilu, Hansa – lidera zespołu 52 Dębiec, Mista Pita z grupy Cinq G, fenomenalnego turntablisty DJ’a Twister’a, legendarnego jazzowego klawiszowca Wojciecha Konikiewicza oraz znanego m.in. z Masali lirnika Maćko Korby.

Pierwszym singlem z płyty jest energetyczne "Dawaj!”. Tekst to zgrabna zabawa słowem dotykająca życiowych tematów, których tłem niezmiennie pozostaje muzyka. Koncertowa energia, zapadający w pamięć refren, mocno funkowy i oryginalnie zaaranżowany "bujający” podkład oraz oryginalne muzyczne rozwiązania sprawiają, że "Dawaj!” bez wątpienia wyróżni się spośród innych utworów obecnych na radiowych playlistach.

 

* Design – Sewer

* Executive Producer – DJ Spox, Wojciech Konikiewicz

* Keyboards – Wojciech Konikiewicz (tracks: 7, 9, 10)

* Keyboards, Mixed By, Music By, Producer, Scratches – DJ Spox

* Lyre – Maciej Cierliński (tracks: 8, 12)

* Lyrics By, Rap – Duże Pe

* Mastered By – Smoku

 

* Total Play Time: 52:26

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2006

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

 • 1. Wejście * Scratches – DJ Twister00:01:32
 • 2. Cisza & Spokój00:04:13
 • 3. Złam To Sam00:04:04
 • 4. Uzależniony00:04:13
 • 5. Cisza Krzyczy00:03:41
 • 6. Powiedzmy To!00:03:37
 • 7. Dawaj00:03:47
 • 8. Cut – A – Strofa / Muzyka Duszy00:03:52
 • 9. Nie Słyszą Mnie * Rap [Featuring] – Hans, Vocals – Mista Pita00:04:51
 • 10. Miejska Poezja00:03:55
 • 11. Ostatniej Nocy * Rap [Featuring], Vocals – Lilu00:05:57
 • 12. Szukając Wyjścia / Instaluje Się * Lyrics By – Maria Cyranowicz, Voice – Magda Rożczka00:08:40