Piosenki Z Nowego Plecaka Pana Tik-Taka Vol.
6 maja 2018
Nocne Boogie
9 maja 2018

Magda Umer

65.00 

CD+3DVD+Książka, Digibook

Brak w magazynie

SKU: 9788375527506 Kategorie: , Tagi:
artysta: Magda Umer
numer katalogowy: J0436-RPK

To wyjątkowy, poetyczno-muzyczny album jubileuszowy Artystki wydany z okazji 40-lecia jej działalności artystycznej oraz 60-lecia urodzin.

 

Repertuar Magdy Umer od lat, niezmiennie, tworzą piosenki starannie dobrane, nastrojowe, liryczne. Specjalnie dla niej pisali tacy mistrzowie pióra, jak m.in. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski czy Jonasz Kofta, a muzykę komponowali m.in. Jerzy Wasowski, Wojciech Trzciński, Jerzy Matuszkiewicz i wielu innych. Artystka sama sięga po utwory takich twórców, jak Bułat Okudżawa, Leonard Cohen, Krzysztof Komeda, Salvatore Adamo, Grzegorz Turnau.

 

Autorski album „Magda Umer" to swoiste podsumowanie całego dorobku Artystki.

 

W albumie znajdują się:

1. Koncert „Magda Umer w Warszawskiej Polonii" z 2009 r. na CD

1. Przywitanie

2. Jeśli myślisz

3. Już szumią kasztany

4. Twoje włosy

5. O niebieskim, pachnącym groszku

6. Okularnicy

7. Widzisz mała

8. Miasteczko bełz – po wojnie

9. Tak jak malował pan chagall

10. Szpetni czterdziestoletni

11. Oczy tej małej

12. Jeżeli miłość jest

13. O, romeo!

14. Stacyjka zdrój

15. Miłość do panny przedwojennej

16. Jeszcze poczekajmy

17. Zimy żal

18. Koniugacja

19. Już czas na sen

20. Jeszcze w zielone gramy

21. Martwe liście

22. Życie to nie teatr

23. La valse du mal

 

2. Koncert „Magda Umer w Warszawskiej Polonii" z 2009 r. na DVD

3. Koncert „Magda Umer i Mężczyźni Jej Życia" z 1995 r. na DVD

4. Film dokumentalny „Magda" z 1993 r. na DVD

 

Pierwsza płyta DVD, wchodząca w skład albumu, to zapis recitalu w warszawskim Teatrze Polonia z 24 kwietnia 2009 roku. Są na niej tak niezapomniane przeboje, jak Już szumią kasztany, Okularnicy, Miasteczko Bełz, Oczy tej małej, Stacyjka Zdrój czy Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie. Sam zapis audio tego koncertu jest na dołączonej do albumu płycie CD.

 

Drugie DVD to koncert pt. Magda Umer i Mężczyźni Jej Życia, do udziału w którym Artystka zaprosiła m.in. Wojciecha Młynarskiego>, Maciej Zembatego, Adama Hanuszkiewicza, Zbigniewa Zamachowskiego, Piotra Machalicę i innych. Ale najważniejszymi, specjalnymi gośćmi, którzy zaśpiewali z Magdą Umer w duetach, byli Jeremi Przybora i Marek Grechuta. Ten niezwykły koncert odbył się w radiowej „Trójce" 22 kwietnia 1995 roku. Magda Umer pełniła rolę gospodarza-konferansjera, nie tylko zapowiadającego kolejne utwory, ale także wprowadzającego w realia epoki, w której powstawały najpiękniejsze polskie piosenki.

 

O samej Magdzie Umer, jej fascynacjach i inspiracjach mówi trzecie DVD w albumie – film dokumentalny pt. Magda (1993) w reż. Grażyny Pieczuro, w którym na Artystkę patrzymy oczyma jej przyjaciół: Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Krystyny Jandy, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Borkowskiego i innych.

 

Szczegóły i ciekawostki o rodzicach, dzieciństwie, młodości, miłościach, dopowiada opowieść biograficzna, wraz z fotograficznymi portretami Artystki tworząca książeczkę.

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

4

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2009

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIBOOK

Kraj

Polska

Tracklista

Może spodoba się również…