Sklep

Buy Beg Or Steal
6 czerwca 2022
5000 Lat
8 czerwca 2022

The Wetland Remixes

137.00 

2LP, 12″, 33 1/3 RPM, Black Vinyl, Double Gatefold

Pozostało tylko: 1

SKU: 5051142010131 Kategorie: , Tagi:
wydawnictwo: Astral Industries
numer katalogowy: AI29

Son of Chi powraca do Astral Industries wraz z hiszpańską artystką Clarą Brea, aby wspólnie wydać album AI-29. Produkt losu, przypadkowych eksperymentów, ale przede wszystkim wrażliwego artyzmu – "The Wetland Remixes" to zbieg dwóch podobnych muzycznych duchów, wędrowna epopeja, która łączy bogate archiwum ekologicznych nagrań terenowych, żywych instrumentów i wyższych inspiracji.

 

Przed koncertem Hanyo w klubie Avalovara (Madryt) pod koniec 2019 roku kuratorzy (Diskoan & Josephine' Soundscapes) zorganizowali specjalną kolację i zaaranżowali spotkanie Clary i Hanyo. Jak wspomina Hanyo: "To było jak stereochemia. W ułamku sekundy podjęliśmy decyzję o wymianie nagrań i współpracy przy przyszłych eksperymentach na żywo i w studiu."

 

Pomyślne spotkanie tych dwojga zapoczątkowało zdalną wymianę materiałów i pomysłów, podczas gdy świat pogrążył się w serii blokad związanych z pandemią. Pierwsze ze wspomnianych nagrań zawierało fragmenty "Wetland Project" Clary – projektu audiowizualnego typu site-specific, zrealizowanego pierwotnie dla Eufonic Festival (Hiszpania), wykorzystującego nagrania terenowe z rezerwatu przyrody Delta Ebro (jednego z najbardziej zagrożonych zmianami klimatu regionów Półwyspu Iberyjskiego).

 

Od tego pierwszego impulsu Hanyo rozpoczął pracę nad pierwszymi szkicami albumu w Rotterdamie, w Holandii. Podobnie jak w przypadku ich spotkania w Madrycie, projekt rozwijał się naturalnie i spontanicznie, z niezwykłą łatwością. Później Hanyo zaczął dodawać nagrania terenowe z Magicznej Jaskini i Moczarów Kallikatsou (Patmos, Grecja), a także organiczne i akustyczne overduby, na które składają się bas, perkusja, instrumenty perkusyjne, gitary, oud, fortepian, organy hammonda, wurlitzer, flety, dzwonki i harfa ustna.

 

W oddali, poprzez musujące pejzaże dźwiękowe mokradeł, przebijają się odgłosy ptaków. Strumień płynącej wody płynie głębiej w krainę pełną tajemnic, o których nigdy się nie dowiemy. W momencie zapadnięcia zmroku sylwetki kształtnych pni i liści powoli rozpływają się w nieprzeniknionej ciemności. Wraz z zapadnięciem zmroku pojawia się światło, a wraz z nim wspaniałe chwile spokoju, które wydają się wyłaniać z nicości.

 

Pod mieniącą się powłoką faktur, dzikiej przyrody i melodii, można usłyszeć głębsze odniesienia "The Wetland Remixes". Dzięki wkładowi Clary, dla Hanyo proces powstawania albumu stał się rodzajem schronienia i ostatecznie zainspirował powrót do sedna Abstract Sound – tego, co sufici nazywają "Saut-i Sarmad." Takie odniesienia odnoszą się do duchowej jakości zawartej w muzyce – autonomicznego procesu autoekspresji, wielkiej tajemnicy. Hanyo: "Takiej atmosfery nie da się stworzyć rutynowo. Nie ma żadnego planu. Muzyka musi sama cię znaleźć. To jak błogosławieństwo, jeśli tak się stanie. Nie powinieneś się wtrącać, tylko obserwować i być pod wrażeniem…".

 

Głębokie, soczyste podróże po umyśle, jak na klasyczne brzmienie Chi przystało, "The Wetland Remixes" pięknie koreluje łączące się ze sobą punkty geografii, ekologii i zapomnianej mitologii.

 

Tracklista

Side A 21:00

Side B 21:00

Side C 21:00

Side D 21:00

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

2

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2022

Dźwięk

STEREO

Kolor

BLACK

Nagrane strony

4

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

180 GRAM / 12"

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

The Wetland Remixes [LP 12″]

  • A 1. Side A00:21:00
  • B 1. Side B00:21:00

The Wetland Remixes [LP 12″]

  • C 1. Side C00:21:00
  • D 1. Side D00:21:00