Sklep

Furia
17 czerwca 2015

In Praise Of Shadows

48.00 

CD, Jewel Case

Pozostało tylko: 1

SKU: 0790377016826 Kategorie: , Tagi:
wydawnictwo: Thrill Jockey Records
numer katalogowy: THRILL 168

Dziewiąty album Chicago Underground i czwarty wydany w duecie, In Praise of Shadows, to powrót kornecisty Roba Mazurka i perkusisty Chada Taylora do improwizacji. Podczas gdy In Praise of Shadows jest podobne do Twelve Degrees of Freedom pod względem koncepcji, płyta zajmuje się relacjami diady, takimi jak napięcie i uwolnienie, przestrzeń i gęstość, dźwięk i cisza. Gra także z dźwiękowymi kontrastami, niskimi i wysokimi tonami oraz kontrastowymi podejściami zestawiającymi free jazz z nowoczesną kompozycją.

 

Duet wprowadził również wpływy europejskie, azjatyckie i afrykańskie; jest to świadomy wysiłek w kierunku innym niż poprzednie wydawnictwa duetu, jak również naturalny rezultat lat międzynarodowych tras koncertowych i współpracy. Duet korzysta z wielu różnych źródeł dźwięku. Jest to pierwsze nagranie duetu z organami; choć pierwotnie stanowiły one część brzmienia duetu, nie były wcześniej używane na płytach. Perkusja została nastrojona niezwykle nisko, aby uzyskać uderzający efekt – zupełnie inny niż jasny pop z poprzednich nagrań. Jak w przypadku wszystkich nagrań Duetu, nie zastosowano żadnych overdubów przy nagrywaniu perkusji i wibrafonu; Chad Taylor jest w stanie grać na obu jednocześnie.

Wiele partii kornetu i lap topu Mazurka oraz mbira Taylora wykorzystuje doświadczenie Johna McEntire'a w zakresie technik postprodukcji. In Praise of Shadows został nagrany w cztery dni; dwa dni na podstawy i dwa dni na postprodukcję/miksowanie. Album ma być postrzegany raczej jako jedno ciągłe doświadczenie niż zbiór różnych utworów.

 

Axis and Alignment był dla duetu końcem konceptualnej trylogii. In Praise of Shadows to początek czegoś innego i nieznanego. Chad Taylor i Rob Mazurek to muzycy o dużym talencie i uznaniu, którzy stworzyli muzyczne doświadczenie, które jest tak samo wymagające jak i satysfakcjonujące.

 

ROB MAZUREK występuje również z Exploding Star Orchestra (w skład której wchodzą Nicole Mitchell, David Boykin, Ken Vandermark, John McEntire, Jim Baker, Jeff Parker, Josh Berman, Jason Adasiewicz, Jason Ajemian, Michael Reed i John Herndon). Dodatkowo nagrywa dla wytwórni Mego i Delmark. Ostatnio otrzymał Grant na kompozycję od Le Centre Cultural De L'Oeste w Paryżu oraz Philadelphia's Meet the Composer Grant. Mieszka w Manaus, w Brazylii.

 

CHAD TAYLOR występuje regularnie z Samem Prekopem oraz Sticks and Stones. Ostatnie występy i nagrania obejmowały współpracę z Marc Ribot, Charles Gayle, Jemeel Moondoc, Fred Anderson, Andrew Lamb, Assif Tsahar, Roy Campbell, Sabir Mateen, Henry Grimes, Steve Swell, William Parker, Jeff Parker i Abraham Burton. Mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku.

 

Tracklista

1 Falling Awake 2:59

2 In Praise Of Shadows 12:19

3 The Glass House 9:00

4 Cities Without Citadels 2:47

5 Pangea 8:25

6 Funeral Of Dreams 6:20

7 The Light In Between 3:25

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2005

Opakowanie

JEWEL CASE

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • 1. Falling Awake00:02:59
  • 2. In Praise Of Shadows00:12:19
  • 3. The Glass House00:09:00
  • 4. Cities Without Citadels00:02:47
  • 5. Pangea00:08:25
  • 6. Funeral Of Dreams00:06:20
  • 7. The Light In Between00:03:25

Może spodoba się również…