Sklep

Wszyscy Jedziemy… [Deleted]
16 czerwca 2015
A History Of Rock Music In Ukrainian
2 września 2015

Upór Odmienność Cokolwiek

28.00 

CD, Jewel Case

Pozostało tylko: 4

SKU: 5902596374631 Kategorie: , Tagi:
artysta: Tusz Na Rękach
wydawnictwo: Gruby Kot Records
numer katalogowy: GK07

W popularnych stacjach radiowych nadal nie ma miejsca na prawdziwy rap. Dobre teksty w konfrontacji z komercją cały czas spotykają się ze ścianą. Hip-hopowe płyty nie mają napompowanej promocji bazującej na skandalach, jak gwiazdy z rodzimego show biznesu. Mimo wszystko Polski hip-hop ma się dobrze. Teraz do tej nierównej walki, z czwartą płytą, powraca Tusz Na Rękach. Co przynosi? Przede wszystkim świeży powiew prawdziwego stylu. Z nim ucieczka od kwadratowych rymów i wtórności rodzimego rapu, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, ponownie staje się możliwa.

Tusz Na Rękach Kuba Witek jest bardzo mocno związany z kulturą hip-hopową już od lat 90-tych. W 2005 roku wraz z formacją, w której nazywany był „Pryzmat”, wydał swój debiutancki album „Za linią frontu”. Kielecki raper bez ograniczeń i z ogromną charyzmą. W jego życiu to bunt rodzi upór i odmienność. Stworzył kilka muzycznych projektów między innymi w Czechach, Słowenii czy Irlandii. Płyta „Get Fejm Or Die Tryin'", nagrana wraz z duetem producenckim Voskovy, w wielu rankingach oraz podsumowaniach została okrzyknięta hip hopowym debiutem/odkryciem 2010 roku w Polsce.

Kolejna płyta rapera zawiera materiał nagrany i zrealizowany w domowym studio w Kielcach. Na "UOC" odnajdujemy jazzujący rap o dwoistej naturze. Krążek jest pełen osobistych tekstów nasyconych refleksją o współczesnym świecie, pełen bólu istnienia, ale i przynoszący nadzieję na lepsze jutro. W projekcie wzięło udział więcej wokalistek niż raperów. 13 utworów zostało nagranych z udziałem m.in. Bek-on’a, Dekim’a, Hasiego czy Emes’a ale i zespołu Funky Carnivale. Piękną stroną tej płyty są kobiece wokale Marty Wólczyńskiej, Czili, Edyty Cymer czy znanej z wcześniejszych kolaboracji z Kubą, Justyny Kuśmierczyk. W Twoje ręce trafia estetyczny krążek, z elementami elektroniki, nagrany z świadomością trendów obecnych na zagranicznych rynkach. "Upór Odmienność Cokolwiek" to wyjątkowa podroż po dobry styl i brzmienie, w którą warto się wybrać bez dłuższego zastanowienia. Czas ruszyć w tę drogę!

1. Jestem produktem
2. Zanim
3. Czekam na przełom
4. WY3OOR
5. Ona ma broń
6. 21 Mega
7. Łzy
8. Zabijamy ból
9. Kosmiczna załamka
10. To dla Ciebie
11. Jestem Produktem RMX
12. U.O.C.
13. Katharsis

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2012

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

Może spodoba się również…