Sklep

Heide
25 lipca 2022
The Intimate Landscape
27 lipca 2022

Mind Maintenance

149.00 

LP, 12″, 33 1/3 RPM, Black Vinyl

Pozostało tylko: 3

SKU: 0781484077817 Kategorie: , Tag:
wydawnictwo: Drag City
numer katalogowy: DC778

Mind Maintenance to nowy duet, w skład którego wchodzą Joshua Abrams (Natural Information Society) i Chad Taylor (Chicago Underground Duo, Chad Taylor Trio). W tym miejscu zaczyna się muzyka, ale Mind Maintenance nie może być opisany po prostu jako suma jego części i graczy. Kiedy włożysz ten dźwięk do ucha, będziesz wiedział o czym mówimy – zauważysz jak natychmiastowy i medytacyjny jest to dźwięk; jak prosty, jak "w pokoju" i jak naturalne brzęczenie każdego instrumentu jest nadzwyczaj dobrze dopasowane do innych. Perkusyjne właściwości guimbri i mbiry, tak surowe i nieupiększone indywidualnie, tworzą ze swoim wspólnym rezonansem kojącą, dźwięczną całość. Nie chodzi o muzykę świata, nie chodzi o jazz. Chodzi o pielęgnację umysłu.

 

Utwory Mind Maintenance istnieją w strefie gdzieś pomiędzy kompozycją a improwizacją. Opierają się na melodiach, które rozkręcają się z czasem, korzystają z intymnej wrażliwości Chada i Joshuy oraz intensywności, z jaką słuchają siebie nawzajem. Chad i Joshua grają razem od zawsze – lub, jeśli trzeba myśleć o tym bardziej konkretnie, od około 1994 roku. Z naszych badań wynika, że połączenie guimbri i mbiry jest więcej niż niezwykłe – wydaje się być bez precedensu! To niesamowite, jeśli to prawda, ale ważniejsze dla muzyki Mind Maintenance jest wspólne podłoże inspiracji, które zajmują oba instrumenty.

Mind Maintenance podążają za swoimi inspiracjami na tych instrumentach podobnymi ścieżkami transformacji. Jeśli część XXI wieku nie jest nastawiona na destrukcję, ale na znalezienie miejsca, w którym nasze tradycje mogą współpracować na nowe sposoby, aby zapewnić rozrywkę, a nawet dobre samopoczucie, to jest to jeszcze jedna zachęta dla nas wszystkich, aby rozważyć Mind Maintenance.

 

Tracklista

A1 Glow & Glimmer

A2 Entrainment

A3 The Ladder

A4 Snap Yr Teeth

A5 Cyclic Bloom

B1 Valence

B2 Slack Water

B3 Complete Rain

B4 Mental Eyes

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2021

Dźwięk

STEREO

Kolor

BLACK

Nagrane strony

2

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • A 1. Glow & Glimmer
  • A 2. Entrainment
  • A 3. The Ladder
  • A 4. Snap Yr Teeth
  • A 5. Cyclic Bloom
  • B 1. Valence
  • B 2. Slack Water
  • B 3. Complete Rain
  • B 4. Mental Eyes