Sklep

Furia
17 czerwca 2015

Jesteśmy Najlepsi

35.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5907996080212 Kategorie: , Tag:
artysta: Big Cyc
wydawnictwo: Lou & Rocked Boys
numer katalogowy: LOU 161CD

"Jesteśmy najlepsi" to nowa płyta zespołu Big Cyc, która w maju ukaże się nakładem wrocławskiej wytwórni Lou & Rocked Boys, znanej z promowania ambitnej rockowej muzyki spod znaku rocka, reggae, ska, punk.
"Jesteśmy najlepsi" to piętnasta płyta studyjna w dorobku zespołu, a licząc kompilacje typu "The Best Of " z premierowymi piosenkami jako bonusami oraz płyty DVD, to dwudziesta. Płyta została nagrana w katowickim MAQ Records Studio w kilku intensywnych sesjach na przestrzeni 2014/ 2015. Zawiera 14 nowych piosenek, z których kilka znanych jest już z teledysków publikowanych na You Tube takich jak "Zegarek Putina", "Koło", "Gender song" czy "Lato w Afganistanie".
Obecnie płytę pilotuje piosenka tytułowa "Jesteśmy najlepsi" do której powstał teledysk z udziałem takich sław sportu jak Otylia Jędrzejczak, Dariusz Michalczewski, Artur Siódmiak, Adam Korol, Szymon Kołecki, Marcin Lijewski, Piotr Świerczewski i wielu innych mistrzów oraz młodych sportowców, podopiecznych Fundacji Akademia Sportu Artura Siódmiaka.
Piosenka i teledysk "Jesteśmy najlepsi" to wydarzenie o charakterze artystyczno sportowym. Utwór promuje sportową rywalizacje fair play, propaguje zdrowy styl życia i postawy antyrasistowskie, krzewi ducha walki i optymizmu. Stanowi także zachętę do uprawiania sportu przez młodzież szkolną unikającą lekcji WF.

 

Płyta "Jesteśmy najlepsi" to mieszanka wybuchowa z gazem rozweselającym i pigułką prawdy doprawiona sarkazmem i polana gęstym wkurzeniem na polskie absurdy. Zdaniem lekarzy jest w stanie pobudzić do życia osoby niemrawe i zrezygnowane, a nawet nieżywe.
Na najnowszej płycie Big Cyca nie brakuje żartów muzycznych w starym stylu zespołu ("Gender song") ale są też kompozycje pełne gorzkich refleksji i przemyśleń dotyczących naszej rzeczywistości ("Zegarek Putina", "Lato w Afganistanie"). Ciekawostką jest piosenka "Uniwerek ja i ty" napisana specjalnie na 70.lecie Uniwersytetu Łódzkiego, na którym studiowali Dżej Dżej i Skiba.
Brzmienie płyty jest bardzo nowoczesne, ale mimo to Big Cyc cały czas pozostaje sobą i jest wierny dawno temu obranej stylistyce szyderstwa, zjadliwej ironii i kpiny. Muzycy od lat świetnie czują się w loży szyderców z perspektywy, której oceniają nasz zwariowany i skołowany świat.
Ciekawostką dla fanów będzie z pewnością fakt, że nowe CD zespołu będzie zawierać oryginalny bonus w postaci GRY PLANSZOWEJ pod tytułem "Trasa Big Cyca". Okładkę płyty namalował Szymon Chwalisz.
Big Cyc jest jak dobre portugalskie wino, wyłowione z pirackiego okrętu na dnie morza, które po wielu awanturach i przygodach nabiera właściwego drace i prowokacji umysłowej smaku.
Zespół gra na scenie nieprzerwanie od 27 lat. Sprzedał ponad 2 mln płyt i zagrał ponad cztery tysiące koncertów. Wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty. Jest to jedyny w Polsce zespół który gra w tym samym, oryginalnym składzie od początku istnienia.
Teraz LEGENDA POLSKIEGO ROCKA uderza z nową energią!!!
Skład zespołu Big Cyc:
Jacek "Dżej Dżej" Jedrzejak – wokal, bas, teksty.
Roman "Piękny Roman" Lechowicz – gitary
Jarosław Dżery Lis- będby
Krzysztof Skiba – teksty, wokal, atrakcja wieczoru
Gościnnie (od wielu lat)
Piotr "Gadak" Stajdel – klawisze
Marek "Maras" Szajda – gitary
 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2015

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

 • 1. Jesteśmy najlepsi!
 • 2. Mam to gdzieś!
 • 3. Ja chcę leżeć
 • 4. Słuchawski
 • 5. Nic mnie to nie obchodzi
 • 6. Lato w Afganistanie
 • 7. Moc i gaz
 • 8. Nie, nie mogę spać
 • 9. Gówno na kole
 • 10. Gender Song
 • 11. Uniwerek ja i Ty
 • 12. Zegarek Putina
 • 13. Słoiki
 • 14. Tempelhoff
 • 15. eNuda

Może spodoba się również…

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas

Logowanie

Nie pamiętasz hasła?

Stworzyć konto?