Zero Point Energy
6 lipca 2022
Impresiones Argentinas
8 lipca 2022

Ghost

156.00 

2LP, 12″, 33 1/3 RPM, Black Vinyl

Pozostało tylko: 3

SKU: 0641990998832 Kategorie: , Tag:
artysta: Whytwo
wydawnictwo: Blu Mar Ten Music
numer katalogowy: BMTLP016

Whytwo to młody, enigmatyczny artysta ze Szkocji w Wielkiej Brytanii. Utalentowany multiinstrumentalista i performer o niezwykle szerokim spektrum.

Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę Blu Mar Ten po wzięciu udziału w ich konkursie na remiks w 2017 roku, Whytwo stworzył szalenie odmienne ujęcie ich utworu "Titans", wyginając go w skrzeczący, groźny groove, jednocześnie zachowując w jakiś sposób figlarną konwencję.

 

Po pewnym czasie dotarliśmy do debiutanckiego albumu Whytwo, 'Ghost', który jest porywającym i elastycznym ujęciem Drum & Bass, które istnieje w głębi lądu pomiędzy uniesieniem, melancholią i tęsknotą.

 

Tytuł albumu, 'Ghost', odzwierciedla muzykę Whytwo, jest słowem o bogatej warstwie, oznaczającym w różnych miejscach i czasie: wspomnienie czegoś lub kogoś, zniknięcie bez komunikacji, ciche i szybkie przemieszczanie się, potajemne wykonywanie pracy dla innych i oczywiście bycie złapanym pomiędzy światami.

Ze staroangielskiego "Gast", oznaczającego "oddech" lub "ducha", słowo to ostatecznie przekształciło się w "Ghost", opisując "lekką sugestię, zwykły cień lub pozór". Wszystkie te definicje odnoszą się w jakiś sposób do albumu, który mamy przed sobą.

 

W rozmowach z Whytwo opisuje on, jak jego dziadek muzyk jazzowy był osobą, która jako pierwsza dała mu oprogramowanie do tworzenia muzyki i którego klarnet pojawia się na niektórych utworach z albumu. W tym samym czasie, gdy powstawał 'Ghost', Whytwo opiekował się małym dzieckiem, a część perkusji na 'Ghost' to nagrania dziecka uderzającego w przedmioty. Whytwo opisuje uczucie istnienia pomiędzy tymi dwoma skrajnymi stanami, młodym i starym, naiwnym i doświadczonym, prymitywnym i zaawansowanym, oraz przyjęcie roli medium "złapanego pomiędzy światami", którego zadaniem było zszycie tej pokoleniowej tkaniny.

 

Rezultat jest nie mniej niż spektakularny. Pomimo swoich korzeni w Drum & Bass, zasady i konwencje tego stylu są bezlitośnie łamane, co skutkuje błyszczącymi kaskadami melodii, harmonii i rytmu, które w jakiś sposób wybuchają zarówno smutkiem, jak i radością, nadzieją i stratą, pamięcią i oczekiwaniem. Muzyka unosi się i opada, na krótko rzucając cienie, po czym rozwiewa je światłem słonecznym, przywołując wspomnienia zarówno osobiste, jak i zbiorowe. To jest 'Lost Soul Music', która zdoła przemówić do każdego z nas.

 

Pomimo zwodniczej łatwości słuchania, Whytwo podkreśla, że nie jest to relaksująca muzyka tła. Słuchacze powinni w pełni zaangażować się w muzykę poza jej atrakcyjną powierzchnią i wchłonąć ją na tym samym głębokim ludzkim poziomie, na którym została stworzona. 'Poziomy produkcji Ghost są zdumiewająco wysokie, ale skupianie się na nich byłoby błędem. Służą one jedynie do przeniesienia duchowej zawartości muzyki na słuchaczy i odblokowania wentylów uczuć. Piękno tu nie tkwi w maszynie, ale w duchu w maszynie.

 

Tracklista

A1 Promises

A2 Memories

A3 Held Away

B1 Regrets

B2 Blooming

B3 Left Out feat. Faodail

C1 Ghosts feat. Rebecca Murray

C2 Mosaic

C3 Cyclical

D1 Droplets

D2 Slowly

D3 Apart

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

2

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2022

Dźwięk

STEREO

Kolor

BLACK

Nagrane strony

4

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

Ghost [LP 12″]

 • A 1. Promises
 • A 2. Memories
 • A 3. Held Away
 • B 1. Regrets
 • B 2. Blooming
 • B 3. Left Out feat. Faodail

Ghost [LP 12″]

 • C 1. Ghosts feat. Rebecca Murray
 • C 2. Mosaic
 • C 3. Cyclical
 • D 1. Droplets
 • D 2. Slowly
 • D 3. Apart