Dookie

30.00 

CD, Jewel Case

Brak w magazynie

SKU: 0093624552925 Kategorie: , Tagi:
artysta: Green Day
wydawnictwo: Reprise Records
numer katalogowy: 9362455292, 9362-45529-2

Płyta 1 lutego 1994 roku przyniosła zespołowi sławę na skalę światową. Do dziś na całym świecie sprzedano ponad 19 mln egzemplarzy tej płyty.
W 2003 album został sklasyfikowany na 193. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone i zdobył uznanie fanów oraz krytyków, czego dowodem były liczne nagrody i wyróżnienia, jakie zespół otrzymał za tę płytę.
Green Day miał dużą siłę przebicia, dzięki czemu muzyka punkrockowa zaczęła być dostrzegana w mediach. To pozwoliło zaistnieć innym świetnym zespołom, które być może w innych okolicznościach nie wypromowałyby się. Punk rock, który grał Green Day miał inny kształt niż ten w latach 70'. Mike Dirnt przyznał, że nie mógłby się utrzymywać z muzyki bez wsparcia dużych firm fonograficznych oraz mediów:
"Sprzedawanie nie pasuje do tego co przekazujemy w tekstach. Ale nie wiemy jak temu zaradzić, nie wynaleźliśmy jeszcze złotego środka na to.".

Billie Joe dodał:
"Nie pochodzimy ze świata, w którym na porządku dziennym był widok kupy szmalu".

Trzeba jednak przyznać, że zespół w każdym momencie swojej kariery zachowywał się dobrze – Green Day często daje darmowe, charytatywne koncerty oraz dba o to, by wpływy z dwóch pierwszych albumów szły faktycznie w 100% do wytwórni Lookout!. Konsekwentnie wspiera tą wytwórnię i tamtejszą scenę niezależną.
 

Fred Standart Prezentuje Jabole
16 czerwca 2015
A History Of Rock Music In Ukrainian
2 września 2015