Sklep

Lydspor One & Two [Blue Tb7 Series]
24 września 2018
Stabat Mater Dolorosa
26 września 2018

When You Are Here

38.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5903111492670 Kategorie: , Tagi: ,

Podczas całej swojej kariery Keyon miał szczęście i ucho do współpracowników i towarzyszy w muzyce. Od Gregory’ego Portera i Roberta Glaspera, z którymi zdobywał Grammy, przez Maxwella, Beyoncé, po Commona, Jay’ a Z, Big K.R.I.T-a czy Pharoahe’a Moncha – plejada artystów, z którymi się spotkał na scenie czy w studiu, jest równie długa co imponująca.

 

Płyta to efekt kolejnej muzycznej przygody Keyona, która rozpoczęła się kilkanaście lat temu w Szczecinie podczas wygranego przez muzyka konkursu „Zmagania jazzowe”. Wtedy też poznał saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego. Później do Polski wracał kilkukrotnie, m.in. na zaproszenie Ostrowskiego, który nie tylko jest muzykiem, ale też szefem artystycznym festiwalu Szczecin Jazz. Obaj panowie koncertowali w Szczecinie, Warszawie czy Nowym Jorku w cenionym klubie Blue Note. By przypieczętować muzyczną przyjaźń, udokumentować wspólne występy, w 2018 roku weszli do studia i nagrali płytę „When You Are Here”, na której zderzyli ze sobą w fascynujący sposób amerykańską i polską tradycję, wrażliwość.

 

W studiu towarzyszyli im wspomniany już Pharoahe Monch, Jermaine Holmes, Paulina Przybysz, Abel i Aga Czyż. „When You Are Here” to doskonały przykład na to, że muzyka nie tylko nie uznaje granic artystycznych czy politycznych, ale też je łamie, przekracza.

 

TRACKLIST

01. When You Are Here

02. Revolution (prelude)

03. Revolution ft. Abel

04. Love in Tragedy

05. Lyric ft. Pharoahe Monch, Paulina Przybysz

06. Paulina speaks When You Are Here

07. Brigade

08. Traveling ft. Aga Czyż

09. All Connected ft. Jarmaine Holmes

10. Into You

11. Aga speaks When You Are Here

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2018

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kategoria

CD

Kraj

Polska

Tracklista

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas