Sklep

The Machine
16 lipca 2018
Axis
18 lipca 2018

Still Eating Ginger Bread For Breakfast

30.00 

CD, Digipack

Pozostało tylko: 5

SKU: 7033662021888 Kategorie: , Tagi:
artysta: Spunk
wydawnictwo: Rune Grammofon
numer katalogowy: RCD2188

"Kiedyś usłyszałem, że SPUNK jest fenomenalny, teraz wiem że to jedna z najbardziej ekscytujących grup improwizujących na świecie". Fred Frith

 

Założona w 1995 roku, SPUNK składa się z czterech najbardziej innowacyjnych muzyków w Norwegii: Maja S. K. Ratkje, Hild Sofie Tafjord, Lene Grenager i Kristin Andersen. Kwartet łączy w sobie talenty, od eksperymentów wokalnych, instrumentalnej wirtuozerii, impulsywnej improwizacji i dowcipnego wyczucia gry. Cała czwórka pracuje w nieokreślonym obszarze między współczesną kompozycją, free jazzem i totalną improwizacją.

Wolne kolektywne improwizowanie jest jednym z najbardziej wymagających sposobów tworzenia muzyki: pułapek są wiele – samopochłanianie, niespójność, pewne standaryzowane "gesty" free jazzu, brak dynamiki, beztroska – ale SPUNK jest czujny na niebezpieczeństwa.

Ten album jest nagraniem ich koncertu z okazji 20-lecia, który odbył się w Nasjonal Jazzscene w Oslo w grudniu 2015 roku. Jest podzielony na dwa zestawy i wyprodukowany przez Maję S. K. Ratkje.

 

This album is a recording of their 20th anniversary concert, which took place at Nasjonal Jazzscene in Oslo in December 2015. It´s divided into two sets – as on the evening.

 

Cello – Lene Grenager

Composed By, Performer – Spunk

Cover – Kim Hiorthøy

French Horn – Hild Sofie Tafjord

Trumpet, Recorder – Kristin Andersen

Voice, Theremin, Mixed By, Producer – Maja Solveig Kjelstrup Ratkje

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2015

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • 1. SPUNK 20 First Set00:43:55
  • 2. SPUNK 20 Second Set00:35:09

Może spodoba się również…