Bonnaroo Live ’06
5 września 2018
Nobody Move Nobody Get Hurt
7 września 2018

Retro

38.00  34.20 

CD, Digipack

Pozostało tylko: 2

SKU: 5903111492595 Kategorie: , Tagi: ,
wydawnictwo: Agora Sa
numer katalogowy: 5903111492595

Pomysł nagrania płyty narodził się podobno na przyjęciu urodzinowym Waldemara Dąbrowskiego, kiedy genialni artyści, Janusz Olejniczak i Jerzy Maksymiuk, siedli do fortepianu, aby zadedykować i podarować jubilatowi pewien drobiazg muzyczny.

 

Potem na tym samym przyjęciu był drugi utwór, a teraz mamy całą płytę, 15 miniatur – już nie na cztery ręce, ale na dwa fortepiany, a niektóre to po prostu piosenki ozdobione tekstami Ewy Piaseckiej-Maksymiuk i śpiewane przez Kasię Moś.

 

Płyta cudowna. Słucha się jej jednym tchem. Te muzyczne drobiazgi to przede wszystkim tańce: tango, walc, charleston, czy wreszcie kilka niebywałej urody sentymentalnych melodii, romansów przypominających czasy, w których fortepian w salonie wcale nie musiał być oznaką luksusu czy wyjątkowej pozycji społecznej.

 

Był instrumentem, przy którym spotykała się rodzina, bliscy, znajomi, aby coś wspólnie przeżyć lub po prostu przez chwilę być razem. I to jest właśnie taka płyta i taka muzyka. Dla wszystkich, którzy szukają pewnego spokoju, którzy może nie są gotowi na słuchanie wielkich muzycznych form, a chcą spędzić odrobinę czasu w dobrym towarzystwie.

 

Wśród muzyków, których kultura i wrażliwość, dobry smak przekraczają wszelkiego rodzaju podziały, style i gatunki. Słuchając Ich, przypomina mi się słynny tekst z "Casablanki": "zagraj to jeszcze raz". Zagrajcie, Jurku i Januszu…- Paweł Sztompke

 

TRACKLIST

 

1. Melodia liryczna

2. Charleston z uśmiechem

3. Szeptem

4. Charleston dla Valdiego

5. Tango hawajskie

6. Po romansie

7. Wieczór z George Sand

8. Ragtime kapryśny

9. W zapatrzeniu na New Orlean

10. Tango burzliwe

11. A sercu marzy się

12. Ballada z Madery

13. Walc różany

14. Charleston dla Poli Negri

15. Romans con fuoco

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2018

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

Możesz lubić także…

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas