Sklep

The Power Elite
21 września 2018
Not Nearly Enough To Buy A House
24 września 2018

Piano Mating

100.00 

LP, 12″, 33 1/3 RPM, Limited Clear Vinyl

Pozostało tylko: 1

SKU: 5055300388384 Kategorie: , Tagi:
artysta: Mats Gustafsson
wydawnictwo: X-Ray Records
numer katalogowy: XRAY004

Brzmią jak dwie dziury przebijające tkaninę rzeczywistości – dziury, które nie słuchają czasu i przestrzeni; czarne dziury, przez które można wychylić głowę i zobaczyć, co naprawdę dzieje się za kurtyną.

 

Dwa poboczne utwory Piano Mating Matsa Gustafssona to niewiarygodnie czyste, prosto brzmiące i powoli wznoszące się drony, które czują się przekonująco jak wiązki holownicze dla duszy.

 

Czy to duchowa muzyka dla pogan? Stało się tak, ponieważ poprosiliśmy Matsa o skomponowanie albumu z użyciem instrumentu, z którym nigdy wcześniej nie nagrywał. Wrócił z jednym z najbardziej dziwacznych sprzętów w historii – Dubreq Pianomate. Przepysznie dziwne urządzenie od producentów Stylophone, które zmienia pianino z salonu twojej babci w, cóż, gigantyczny Stylophone!

 

Mats nie podłącza go jednak do pianina. Zamiast tego sam manipuluje maszyną, aby wydobyć z niej te dziwne, ekspresyjne dźwiękowe modlitwy.

 

"Mikrotonalne elektroniczne marakasy to chyba trafne określenie? Ha ha!" Mats śmieje się z unikalnego brzmienia swojego Pianomate. "To po prostu zupełnie inna bestia w porównaniu z czymkolwiek innym, na czym kiedykolwiek grałem.

 

"Piano Mate robi co chce naprawdę. Ale mogę kontrolować wysokość dźwięku i głośność i dostrajać go podczas gry. Mikrotonalne klastry, które oferuje są bardzo inspirujące do pracy i naprawdę coś, co jest dość trudne do osiągnięcia na saksofonach.

 

"I po prostu kocham jego brzmienie. Ta barwa naprawdę kopie mój umysł i tyłek".

 

Kompozycyjnie Mats pozwolił, aby unikalne ograniczenia i ograniczona paleta tonalna Pianomate prowadziły go, a nie próbował nagiąć nieporęczny instrument do swojej woli.

 

"Tworzenie tej muzyki polegało w dużej mierze na stworzeniu specyficznego stanu umysłu. Pozwolić muzyce przejąć kontrolę" – wyjaśnia. "Pozwalając dźwiękom tworzyć muzykę. Powolne. Słuchanie i podążanie za nią. Nigdy na siłę. Trudno to opisać, tak naprawdę. I oczywiście część tajemnicy tego wszystkiego".

 

Choć przyznaje, że rzadko słucha wstecz swoich nagrań, gdy już z nimi skończy, Mats mówi, że Piano Mating wniósł coś nowego i niedefiniowalnego do jego ikonoklastycznej muzyki:

 

"Naprawdę słyszę bardzo różne rzeczy za każdym razem, gdy słucham ponownie tych nagrań. Uważam je za wciąż bardzo zaskakujące i, co zabawne, bardzo inspirujące dla mnie. W mojej grze na saksofonie wiele inspiracji czerpię ze słuchania Piano Mate.

 

"Kocham mój Piano Mate! – w każdym domu powinien być jeden!!!"

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2015

Dźwięk

STEREO

Kolor

CLEAR

Nagrane strony

2

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

180 GRAM / 12"

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • A 1. A00:16:40
  • B 1. B00:17:42

Może spodoba się również…