Xxx
16 czerwca 2015
A Short History Of Rock Music In Ukrainian
2 września 2015

Live

28.00  25.20 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5904259351997 Kategorie: , Tagi: , ,
artysta: Paralaksa
wydawnictwo: Post Post Records
numer katalogowy: ROC 005

Zespół istnieje od 1994 roku. W pierwotnym składzie były tylko dwie gitary basowe, poszerzone póżniej o fagot oraz instrumenty klawiszowe i perkusyjne. Zespół na początku związany był z tzw. Sceną jassową. Paralaksa penetruje niskotonową sfere muzyki. Poprzez niekonwencjonalne instrumentarium zespol zadziwia brzmieniem i rozwiązaniami harmoniczno-rytmicznymi. Moog Prodigy, Nord Elektro oraz 6-cio strunowy bass to podstawowy (dzis) zestaw muzyków wspierany przez samplery, modulatory i inne interesujace skrzyneczki.

Dla muzyków Paralaksy kluczem do powstawania utworów nadal pozostaje improwizacja. Dzis poza tą klasyczną , instrumentalną dochodzi jeszcze edycja i preparowanie dzwięku i brzmienia. W repertuarze grupy znajdują się, oprócz kompozycji własnych, również standardy muzyki jazzowej i nie tylko. Na uwage zasługuje fekt,ze jest to najprawdopodobniej jedyny zespół w Polsce, który wykorzystywał fagot w roli imrowizujacego instrumentu solowego.

W 1997 roku nakładem krakowskiej wytwórni GOWI ukazał się debiutancki materiał grupy pt.”paralaksa”.
Zespół znalazł się również na płycie Jazz Forum- „Caly ten YASS”(czerwiec ’97).
Od roku 2000 grupa wzmożyła aktywność koncertowa i nagraniowa.
Efektem tych działań jest/byla płyta „v.2.0.” wydana przez pracownie ludzie gdansk w czerwcu 2003, a nastepnie wznowiona przez wytwornie post_post w 2004r.
Najnowszy album pt. „LIVE „ (premiera 6 marca 2006, Rockers Publishing) jest zapisem koncertu który odbyl się 17 kwietnia 2004 roku w lubelskim klubie Centrala. Do duetu Mazolewski /Kaminski dołączył dj.Lenar obsługujący dwa gramofony.

Obecnie zespół tworzą:
Wojciech Mazolewski – bass, loop sampler,
Adam Kamiski – Mong Prodigy, Nord Elektro.
Dj. Lenar – gramofony 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2004

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

  • 1. Improvisation00:38:45

Możesz lubić także…

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas