Sklep

Europa Płonie [Clear]
24 maja 2024
Punk Twoja Mać
31 maja 2024

Headstones [Brown / Red / Black Splatter]

150.00 

LP, 12″, 33 1/3 RPM, 180g Brown/Red/Black Splatter Vinyl, Gatefold, Limited

Pozostało tylko: 5

SKU: 5090000010777 Kategorie: , Tag:
artysta: Lake Of Tears
wydawnictwo: The Circle Music
numer katalogowy: TCM033LPBRB

Lake Of Tears jest jak stara, cenna, zakurzona książka. Każda strona, którą otworzysz, będzie zalana emocjami i wspomnieniami.

Po wydaniu „Forever Autumn” na winylu nadszedł moment, na który przyjaciele Lake of Tears czekali od wielu lat: The Circle Music ogłasza po raz pierwszy na winylu wydanie „Headstones”.

 

„Headstones” był następcą wspaniałego debiutu „Greater Art”, wydanego w 1995 roku i potwierdzającego, że Szwedzi są gotowi na wielkie rzeczy. Dziś, 28 lat później, możemy powiedzieć, że „Headstones” to płyta nieśmiertelna, jedna z najważniejszych nie tylko Lake of Tears, ale w całej historii Doom Metalu. Mimo że jego główna część syntetycznie porusza się po ścieżkach zagłady wyrzeźbionych przez „Greater Art”, „Headstones” ma o wiele więcej innowacyjnych funkcji do tego stopnia, że ??wyrządzilibyśmy ich muzyce niesprawiedliwość, próbując zaklasyfikować ją do etykiet. Być może w tym momencie następuje kluczowy moment, w którym rozpoznane zostają pierwsze bryły brzmienia, które pojawią się na kolejnych albumach.  Ciężkie i optymistyczne riffy przeplatają się z akustycznymi melodiami, pompatyczną perkusją i pełnym pasji wokalem, przytłaczając 9 utworów znajdujących się na „Headstones”.

 

Pominiemy niemożliwą do pozazdroszczenia czynność wybierania najlepszych utworów, bo wszystkie są daleko od baru, który zwykle stawiamy dla dobrej muzyki. Poruszają się na niewiarygodnych wysokościach, żeby być uczciwym. Jednak, choć jest to kwestia wysoce subiektywna, nie można wyróżnić na szczególną uwagę ponadczasowych klasyków, takich jak „A Foreign Road”, „Raven land”, „Headstones”, „Burn Fire Burn”, ale także niemal czternastominutowego -długa, epicka saga „Ścieżka bogów (w górach najwyższych, część 2)”, w której po raz kolejny podejmują wątek tam, gdzie zostawili go rok temu.

 

„Headstones” powstał w 1995 roku i jest skazany na wieczne słuchanie!

 

Limitowany, 180g kolorowy [Brown/Red/Black Splatter] wosk w gatefoldzie.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

REMASTERED

Rok nagrania

1995

Dźwięk

STEREO

Kolor

SPLATTER

Nagrane strony

2

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

180 GRAM / 12"

Bonus

Brown/Red/Black Splatter

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • A 1. A Foreign Road
  • A 2. Raven Land
  • A 3. Dreamdemons
  • A 4. Sweetwater
  • A 5. Life’s But A Dream
  • A 6. Headstones
  • B 1. Twilight
  • B 2. Burn Fire Burn
  • B 3. The Path Of The Gods (Upon The Highest Mountain, Part 2)

Może spodoba się również…