Sklep

Sonhos E Memorias 1941-1972
9 kwietnia 2019
Byty Zależne
11 kwietnia 2019

Glow / Ambient Works

35.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5903111377182 Kategorie: , Tagi:
artysta: Vojto Monteur
wydawnictwo: V Records
numer katalogowy: VR 016

Jak przełożyć uczucia na dźwięk i brzmienie?

 

Muzyka elektroniczna i łączenie jej z akustycznymi instrumentami były od zawsze podłożem muzycznych działań gitarzysty i producenta Vojto Monteur. W początkowych latach muzycznej kariery kojarzony był jako MC i współkompozytor drum’n’bassowej formacji Miloopa z którą zdobywał pierwsze doświadczenia na arenie międzynarodowej nawiązując w tym czasie współpracę z wieloma wspaniałymi artystami (Mc blu rum, Jojo Mayer Nerve, Dj First Rate)

 

Obecnie Vojto Monteur jest dobrze znany fanom jazzu jako gitarzysta formacji EABS a ostatnio dołączył do dwóch międzynarodowych składów: PADEREWSKI ORCHESTRA i SYMPHONSPHERE Leszka Możdzera.

 

Jego muzyczne eksperymenty (także muzyka filmowa i teatralna) pozwoliły Vojto Monteurowi na nowoczesne podejście do gitary. Instrument poddawany odpowiednim modulacjom brzmi bardzo przestrzennie a niekiedy zupełnie nie jak gitara.

W wyniku studiowania niezliczonych możliwości przetwarzania jej dźwięku powstają nowe struktury brzmieniowe. Ambientowe pejzaże , tajemnicze przydźwięki i elektroakustyczne eksperymenty to elementy charakterystyczne muzyki Vojto Monteur.

 

Właśnie taki krajobraz został przedstawiony płycie pt. „glow / ambient works”.

Jak sugeruje sam tytuł płyty – Vojto Monteur zaprasza słuchacza na nieco ponad 20 minut muzycznej medytacji i rozmyślań na temat wibracji serca i połączenia jego rytmu i uczuciowości z naturą. Utwory są czystymi improwizacjami, zarejestrowanymi podczas sesji nagraniowych latem i jesienią 2018 roku. Spośród materiału zapisanego w trakcie sesji artysta wyselekcjonował te które prezentują według niego najbardziej osobiste historie. Na płycie znajdziemy 9 muzycznych miniatur łączących się nieprzerwanie w jedną większą całość. Artysta dodaje że kluczem do tworzenia systematycznych improwizacja były obserwacje cyklu biologicznego natury, przemijanie pór roku i zmieniające się w raz z nimi światło które tak wyraźnie wpływa na nasze samopoczucie. Jak wibracje światła można przedstawić w muzyce? Jak muzyka elektroniczna może nas przybliżyć do natury? Na te pytania próbuje za pomocą nowej muzyki odpowiedzieć artysta.

 

Album „glow / ambient works” ukazuje się nakładem wrocławskiego labelu V Records.

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2019

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

  • 1. Here, now
  • 2. Lost In Thoughts
  • 3. Revelation
  • 4. Where I Come From
  • 5. When There’s No Way Out
  • 6. Gentle Star Walk
  • 7. Home
  • 8. Odyssey
  • 9. It Could Last Forever

Może spodoba się również…