Record Collectors Are Pretentious Assholes L.P.
15 maja 2017
My Republic
17 maja 2017

D.O.M.

35.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5906453604602 Kategorie: , Tagi:
artysta: Chupacabras
wydawnictwo: Manufaktura Legenda
numer katalogowy: ML 29

CHUPACABRAS – to nazwa krakowskiego zespołu, którego skład tworzą muzycy niezależnej sceny rockowej, wywodzący się z takich grup jak Chłopcy z Placu Broni ,ID, BANDOG, DE PRESS, PRL.
Mocne riffy gitar, melodyjne chóry i chwytliwe refreny, to składniki muzycznej mikstury, której smak powinni poznać wszyscy, którzy mają ochotę na muzykę „z pieprzem”.
Muzyka zespołu to własna interpretacja ostrego gitarowego grania, niekoniecznie na czas, ale zawsze z dbałością o melodię i aranżację. Grupa współpracuje min z Marcinem Świetlickim, z którym nagrała przebój „Dlatego, że mnie nie chcesz”, który znalazł się na radiowych listach przebojów w 2006 roku.

D.O.M. to trzecia płyta w dorobku grupy, ale pierwszy tzw. koncept album. Grupa eksploruje na nim i przybliża nam ciemną stronę Krakowa. Wszystkie teksty oparte są na starych legendach miejskich, plotkach i kronikach policyjnych.
Jedna z piosenek opisuje kilkudniowe zamieszanie
z 1920 roku, jakie spowodowała rozpuszczona wśród krakowian pogłoska, ze w klinice na ulicy Kopernika urodził sie diabeł. Z dzielnicą Wesoła wiąże się również inny tekst, opowiadający o siostrze zakonnej Barbarze Ubryk, przetrzymywanej przez kilkanaście lat w celi klasztornej. Ujawnienie tej sprawy w 1869 roku spowodowało poważne zamieszki w całym mieście. Bohaterem kolejnego utworu jest Amon Goeth, komendant obozu koncentracyjnego w Płaszowie. To opowieści, które przedstawiają inną historię Krakowa.
Marcin Świetlicki napisał tekst oraz wziął udział w utworze TANGO NA WYLOT opowiadającej o frustracji krakowskiego fotografa spowodowanej biedą (Wielki Kryzys), która popchnie go w objęcia zbrodni…

Pierwszym singlem promującym płytę jest piosenka o wdzięcznym tytule „LUDOJAD” , do której powstał klip https://www.youtube.com/watch?v=gowx5ClZul0. Utwór opowiada historię Frantza Thama, nazywanego również krakowskim kanibalem . W latach 40-stych XX w. Tham wraz z prostytutką Anną Motak zabił i poćwiartował kilkanaście osób. Wedle legendy, sprzedawał wyroby wędliniarskie z ludziny na krakowskiej Tandecie ( obecnie Pl. Nowy, popularne zagłębie rozrywkowe na krakowskim Kazimierzu).

TRACKLISTA:

01 Diabeł
02 Noc
03 Klasztor
04 Pan Władysław
05 Ludojad
06 Amon
07 Dom
08 Opowieść
09 Komunikat
10 Tango Na Wylot *

Teksty Wojciech Pazurkiewicz
Muzyka Wojciech Stroński, Piotr Biernat. Robert Kasprzyk, Jacek Dobosz
*Tekst Marcin Świetlicki muz. Wojciech Stroński
 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2017

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

8-PANEL DIGIPACK

Tracklista

Może spodoba się również…

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas

Logowanie

Nie pamiętasz hasła?

Stworzyć konto?