Par Avion
10 października 2018
Live At Atonal Berlin 2017
12 października 2018

At The Dam

80.00  72.00 

LP, 12″, 33 1/3 RPM, Limited Mossy Green Vinyl

Brak w magazynie

SKU: 0804297826035 Kategorie: , Tagi: , ,
numer katalogowy: GI-260LP

Muzyka Mary Lattimore funkcjonuje jako rodzaj emocjonalnej synestezji. Zamiast widzieć kolory, gdy słyszy notatki, Lattimore odczuwa rzeczy: smutek, nadzieję, tęsknotę, pamięć. Wpuszcza to wszystko w porywające utwory skomponowane na jej harfie.

"Czuję, że w mojej muzyce kręcę uczucia lub wspomnienia" – mówi – Po prostu robię, co chcę i staram się namalować obraz z pamięci".

Pamięć, która stanowi podstawę At The Dam jest szczególnie uderzająca. Lattimore otrzymała prestiżową stypendium od Pew Center for Arts & Heritage – rzadkiego wyróżnienia przyznawanego tylko 12 osobom każdego roku – i wykorzystała fundusze, aby odbyć podróż przez Amerykę z przyjacielem, pisząc i nagrywając piosenki na każdym przystanku wzdłuż drogi. Uzbrojona w niewiele więcej niż jej harfę i laptop, Lattimore czerpała inspirację z każdego miejsca, pozwalając środowiskom, w których rejestrowała, przeniknąć do jej pracy. Rezultatem jest poruszająca, delikatna i piękna muzyka, harfa Lattimore jest czasami jasna i przeskakująca, innym razem odległe i mgliste, pokryte lekkim opóźnieniem.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2016

Dźwięk

STEREO

Kolor

GREEN

Nagrane strony

2

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Comments

Mossy Green Vinyl

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • A 1. Otis Walks Into The Woods
  • A 2. Jimmy V
  • A 3. The Quiet At Night
  • B 1. Jaxine Drive
  • B 2. Ferris Wheel, January

Możesz lubić także…

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas