Taki Los [Deleted]
6 września 2023
Atomogenus
20 września 2023

Astro-Darien

219.00 

LPEP, 10″, 33 1/3 RPM, Green Vinyl, Triple Gatefold

Pozostało tylko: 5

SKU: 5056321637901 Kategorie: , Tagi:
artysta: Kode9
wydawnictwo: Flatlines
numer katalogowy: FLAT002

Astro-Darien to 26-minutowa dźwiękowa fikcja o rozpadzie Wielkiej Brytanii, opowiadana syntetycznymi szkockimi głosami i oprawiona w tytułową grę wideo. Jest to drugie winylowe wydawnictwo w sub-labelu Flatlines wytwórni Hyperdub, a jego ciemnozielony 10-calowy krążek zapakowany jest w potrójną okładkę typu gatefold, z grafiką autorstwa wieloletnich współpracowników Kode9, Lawrence'a Leka i Optigrama. Podczas gdy pierwsze wydawnictwo wytwórni, "On Vanishing Land" Marka Fishera i Justina Bartona, było esejem dźwiękowym na temat spaceru wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Anglii, Astro-Darien wyrusza w podróż wzdłuż północnego wybrzeża Szkocji.

 

Od kaledońskiego serca ciemności do supernowej Szkocji? Dokumentalna fabuła kręci się między rolą katastrofalnego planu Darien pod koniec XVII wieku w założeniu Wielkiej Brytanii, kiedy Szkocji nie udało się skolonizować części dzisiejszej Panamy, a współczesnym rozpadem unii.

 

W nieco dzikiej ekstrapolacji wyścigu o zostanie pierwszą szkocką pionową stacją wynoszenia satelitów, który obecnie rozgrywa się między Sutherland Space Port a Shetland Space Centre, niepodległość jest spekulacyjnie ujęta jako ćwiczenie eskapistyczne, ucieczka z więzienia i exodus do orbitalnego siedliska kosmicznego, ze wszystkimi związanymi z tym zagrożeniami i niebezpieczeństwami.

 

Luźna fabuła podąża za projektantką gier z fikcyjnej firmy o nazwie "Trancestar North", która próbując zdjąć mroczne zaklęcie rzucone przez Dariena, modeluje kontr-przyszłość poprzez wchłonięcie kosmizmu, historii rasowego kapitalizmu i upadku Imperium do T-Divine, symulatora geopolityki silnika gry. Podąża za algorytmem Brexitu, który prowadzi do logicznej konkluzji.

 

Początkowo pomyślany jako esej audio do rozpowszechniania na 50-głośnikowym Acousmonium François Bayle'a dla INA-GRM w Paryżu w marcu 2020 r., ale następnie przełożony przez pandemię, Astro-Darien po raz pierwszy pojawił się jako 3-ekranowa instalacja a/v na parkiecie tanecznym Corsica Studios w czerwcu 2021 roku. W październiku 2021 roku w końcu dotarł do paryskiego Acousmonium. W lipcu 2022 roku instrumentalna, rytmiczna wersja zatytułowana Escapology została wydana na Hyperdub. Zestaw A/V na żywo odnoszący się do Astro-Darien zadebiutuje na Unsound Festival w październiku 2022 roku.

 

Tracklista

A Astro-Darien Pt 1 13:08

B Astro-Darien Pt 2 12:33

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2022

Dźwięk

STEREO

Kolor

GREEN

Nagrane strony

2

Rozmiar

10"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • A 1. Astro-Darien Pt 100:13:08
  • B 1. Astro-Darien Pt 200:12:33

Może spodoba się również…