Sklep

Pirate Radio
8 kwietnia 2019
Glow / Ambient Works
10 kwietnia 2019

Amore E Non Amore

130.00 

LP, 12″, 33 1/3 RPM, Black Vinyl, Gatefold

Pozostało tylko: 1

SKU: 0826853014410 Kategorie: , Tagi:
artysta: Lucio Battisti
wydawnictwo: Light In The Attic
numer katalogowy: LITA 144V

Jeśli Lucio Battisti był odpowiedzią Włochów na francuskiego Serge'a Gainsbourga, to Amore E Non Amore jest jego własnym albumem koncepcyjnym Histoire De Melody Nelson, który jest powszechnie uznawany za twórcze osiągnięcie artystyczne (jeśli jest daleko od najbardziej popularnego albumu) jego kariery. Oba albumy zostały wydane w 1971 roku. Dla Battistiego koncepcja pochodzi z tego tytułu: istnieje trudna strona albumu, która zawiera utwory o obsesji i cudzołóstwie, oraz miłosną stronę o rozmarzonym uczuciu..

 

Na albumie Battisti współpracował z autorem tekstów Giulio „Mogol” Rapetti, z którym ściśle współpracował od 1965 roku, ciesząc się ogromnymi hitami z „29 Settembre” i „Sognando La California”, włoską wersją „California Dreamin”.

To właśnie Mogol przekonał Battistiego do wykonania własnych piosenek i pomysłu na tę płytę. Mogol dostarczył inspiracji i tytułów piosenek.

 

W niezwykle rzadkim wywiadzie w języku angielskim towarzyszącym tej wystawnej reedycji Mogol mówi o koncepcji albumu. „Zrozumiałem, że Lucio był świetnym muzykiem, wielkim kompozytorem” – mówi – „Moim zdaniem czułem się źle, że był ograniczony wyłącznie do gatunku pop. Chciałem, żeby został muzykiem; Naprawdę miałem nadzieję, powiedziałem mu, że stanie się dyrygentem orkiestry, gwiazdą, która będzie tworzyć własne piosenki, więc starałem się go przekonać do tworzenia piosenek bez tekstu ”.

 

Amore E Non Amore miał być przełomowym momentem dla Battistiego. Jego wytwórnia uważała to za zbyt eksperymentalne i zaawansowane dla włoskiej publiczności i odmówiła wydania. Byli w błędzie: zamiast tego ustawili Battistiego na wyzwalającym biegu wolności artystycznej i powszechnym sukcesie, a także obdarzyli świat jednym z największych muzycznych eksportów Włoch.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

REMASTERED

Rok nagrania

1970

Dźwięk

STEREO

Kolor

BLACK

Nagrane strony

2

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • A 1. Dio Mio No
  • A 2. Seduto Sotto Un Platano Con Una Margherita In Bocca Guardando Il Fiume Nero Macchiato Dalla Schiuma Bianca Dei Detersivi
  • A 3. Una
  • A 4. 7 Agosto Di Pomeriggio. Fra Le Lamiere Roventi Di Un Cimitero Di Automobili Solo Io, Silenzioso Eppure Straordinariamente Vivo
  • B 1. Se La Mia Pelle Vuoi
  • B 2. Davanti Ad Un Distributore Automatico Di Fiori Dell’Aereoporto Di Bruxelles Anch’io Chiuso In Una Bolla Di Vetro
  • B 3. Supermarket
  • B 4. Una Poltrona, Un Bicchiere Di Cognac, Un Televisore. 35 Morti Ai Confini Di Israele E Giordania

Może spodoba się również…