Mężczyzna Prawie Idealny
7 sierpnia 2019
Azotoxyczny Świat
11 września 2019

Ultra

35.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5907996086207 Kategorie: , Tagi:
artysta: Do Góry Nogami
wydawnictwo: Lou & Rocked Boys
numer katalogowy: LOU 244CD

Zespół Do Góry Nogami powstał w Olkuszu na przełomie 2013 i 2014 roku, choć jego idea już kilka lat wcześniej zakiełkowała w głowie basisty i wokalisty Maćka Ferta. Konsekwentnie podążając drogą DIY, grupa zaczęła pracować na coraz większą rozpoznawalność. W równej mierze przyczyniły się do niej liczne koncerty, jak i sama muzyka. Dźwięki uprawiane przez DGN trudno bowiem jednoznacznie sklasyfikować. Olkuszanie pozostają wierni tradycji oldschoolowego polskiego punk rocka, ale z powodzeniem wzbogacają go o korzenne rytmy rock'n'rolla czy zgoła noise'owe bądź progresywne aranżacje. Punk w wykonaniu DGN to jednak w dalszym ciągu muzyka sprzeciwu. "Trudno mi się zgodzić ze współczesnym modelem życia czy akceptować pewne zachowania" – mówi odpowiedzialny za teksty Maciek – "Można chyba mówić o pewnym wyalenowaniu".

Podsumowaniem pierwszego etapu działalności DGN okazał się album "Do Góry Nogami", zrealizowany i wydany własnym sumptem w 2016 roku. Płyta została zauważona przez media, a zespół jeszcze intensywniej zaczął koncertować. Do dzisiaj ma na swoim koncie kilkadziesiąt występów, m.in. w towarzystwie takich nazw jak Inkwizycja, Kryzys, KSU, Kult czy Prawda. "Esencją grania rock'n'rolla są koncerty" – deklaruje Fert – "To na nich uwalnia się największa energia, która drzemie w zespole".

Po tym jak w listopadzie 2017 roku skład DGN zasilił drugi gitarzysta, muzyka zyskała na ciężarze, a jednocześnie pojawiło się w niej więcej przestrzeni i miejsca na dalsze eksperymenty. Efekt do usłyszenia już wkrótce – na drugim albumie "Ultra", który trafi do sprzedaży 13 września 2019 r. za sprawą wytwórni Lou & Rocked Boys.

"DGN zajmuje większą część mojego życia, moich myśl i mojego czasu" – przekonuje basista grupy – "Chyba nic mnie tak nie pociąga jak muzyka – tworzenie jej i granie. Nawet jeśli granie takiej muzyki to w tym kraju survival".

 

 

Obecny skład:

 

Maciej Fert – voc, bass

Jacek Graca – gitara, voc

Maciej Patrzałek – gitara

Jacek Kurzawa – perkusja

 

 

Tracklist:

1 Przekonani

2 Skały

3 Blizny

4 Ultra

5 Głowa

6 Uber alles

7 We mnie nie ma

8 Czysta radość

9 Więcej

10 Niezależni

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2015

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

  • 1. Przekonani
  • 2. Skały
  • 3. Blizny
  • 4. Ultra
  • 5. Głowa
  • 6. Uber alles
  • 7. We mnie nie ma
  • 8. Czysta radość
  • 9. Więcej
  • 10. Niezależni

Może spodoba się również…