Sklep

Avokado [Deleted]
1 sierpnia 2019
Prowincjonalna Łobuzerka
9 września 2019

Mężczyzna Prawie Idealny

30.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5900672924480 Kategorie: , Tagi:
artysta: Artur Gotz
wydawnictwo: Luna Music
numer katalogowy: LUNCD448

Reedycja drugiej płyty Artura Gotza z piosenkami Agnieszki Chrzanowskiej, w wersji deluxe, z niepublikowanym utworem „Jestem na tak”, wydana z okazji jubileuszowego 500. koncertu artysty.

Album "Mężczyzna prawie idealny" zawiera 13 premierowych utworów, które koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzny XXI wieku. Każda piosenka to opowieść o mężczyźnie, którego autorka poznała osobiście. Bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej.

Z czym musi zmagać się mężczyzna nienasycony i jak radzi sobie z pożądaniem do żony bliźniego, czego jest w stanie dopuścić się nadgorliwy teść, jakimi zaletami obdarzony jest mężczyzna nawrócony, jak na męską psychikę  wpływa podział na ducha, duszę i ciało,  na co mężczyźni miewają alergię i dlaczego piją alkohol, a na koniec: co postanawia mężczyzna, który chce być idealny – oto pytania, na które znajdziemy odpowiedzi niepozbawione, rzecz jasna, dużej dawki humoru. Autorka podkreśla, że jej celem nie był atak na mężczyzn – wręcz przeciwnie – jej zamiarem było wzięcie ich w obronę poprzez ośmieszenie stereotypów, które od wieków są przyczyną problemów w komunikacji i w porozumieniu płci.

Z dużym przymrużeniem oka została potraktowana także warstwa muzyczna, w której doskonale współgrają ze sobą nowe brzmienia, elementy popu, piosenki kabaretowej i swingu.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox, wydał trzy płyty („Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”), zagrał 500 koncertów w całej Polsce, a także w Europie, USA, Australii i Nowej Zelandii.

 

TRACKLIST

01. Milionerzy

02. Tobiasz

03. Obecny narzeczony

04. Alergik

05. Duch, dusza i ciało

06. Pod Gadającym Kotem

07. Albert

08. Nienasycony

09. Chemik

10. Ty tam, tu ja

11. Nawrócony

12. Myśli i czyny

13. Mężczyzna prawie idealny

Bonus:

14. Jestem na tak

15. Chemik – wersja radiowa

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

REISSUE

Rok nagrania

2015

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Bonus

TRACKS

Kraj

Polska

Tracklista

Może spodoba się również…