Cultural Concept
3 grudnia 2022
Hihi
6 grudnia 2022

Tutto Passa

40.00 

CD, Digipack

Pozostało tylko: 3

SKU: 5902659803221 Kategorie: , Tag:
artysta: Emas
wydawnictwo: Koka Beats
numer katalogowy: KB 012

“Tutto Passa” to kolejny album Emasa wydawany w Koka Beats po prawie dwóch latach przerwy od ostatniego wydawnictwa. Muzycznie raper postawił na różnorodność – na krążku usłyszymy trochę house’u, rzeczy klubowych, a nawet “punkowy” kawałek. Nie oznacza to, że zabraknie tam charakterystycznego, brudnego rapu Emasa, celnych linijek i charyzmatycznego, ulicznego sznytu.

 

Wersja standardowa albumu zawiera 10 utworów.

 

"Tutto Passa" to tytuł mojego kolejnego albumu. Do samej nazwy płyty i nagrania utworu o takiej nazwie zainspirowało mnie zdjęcie angielskiego fotografa Sama Gregga zrobione w Neapolu, ukazujące starszego Pana, który stoi na tle Wezuwiusza z wytatuowanym napisem na klatce piersiowej. Slogan oznacza w skrócie – „wszystko mija”. Pisałem tę płytę w czasie, w którym myślałem, że zastany przeze mnie kiepski stan rzeczy nigdy nie minie, natomiast w jeden dzień wiele się zmieniło. Sam tytuł nie jest ściśle związany z tym, co mam na płycie, ponieważ nie do końca lubię konceptualne albumy. Chodzi bardziej o filozofie życia, która mówi o tym, że najpierw musi być źle, żeby było dobrze.

 

Album muzycznie jest zróżnicowany. Osobiście nie lubię szufladkować siebie jako rapera, ale na płycie można znaleźć oczywiście utwory które są zachowane w typowo trueschool’owym klimacie. Jest trochę house’u, trochę klubowych rzeczy i eksperymentów m.in. "punkowy" kawałek z legendarnym zespołem warszawskiej sceny alternatywnej. Większość historii, które opisuję na albumie, ma charakter dokumentalny. Staram się pisać o tym, co sam przeżyłem i co zobaczyłem. Do pisania tej płyty po części zainspirował mnie na pewno też pewien model Warszawy, jej codzienność, nocne życie, miłość, nienawiść, upadek, jakieś procesy psychologiczne i socjologia.

 

W dużej mierze to płyta o dorosłym życiu i obserwacjach osoby z małego miasta, w wielkim mieście. O odnajdywaniu się w nim, gubieniu się w nim i w końcu mówieniu, że w sumie "jakoś to będzie". Wśród producentów na płycie pojawia się ludzie, z którymi wcześniej nie pracowałem m.in. Suwal, Miroff czy Da Vosk Docta. Gości poznacie wkrótce. – tak Emas opowiada o swoim nadchodzącym krążku.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2022

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

  • 1. TUTTO PASSA
  • 2. Porcelana
  • 3. 100K
  • 4. Maryjka
  • 5. D.T.C.N.W.
  • 6. Wasraw Calling
  • 7. Niedostępny Abonent *Featuring – Lesław
  • 8. Vaporizer *Featuring – Reno
  • 9. Gniazdo
  • 10. Mainstreet *Featuring – Pezet

Może spodoba się również…