Brzydkie Kaczątko / Bajeczny Kufer
16 czerwca 2015
A Short History Of Rock Music In Ukrainian
2 września 2015

Truth

25.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5908232245044 Kategorie: , Tagi: , ,
wydawnictwo: New Line
numer katalogowy: R.C 001

Marlene Johnson & The Riddimzz
The Riddimzz powstał w 2007 roku we Wrocławiu – to nowy projekt Piotra „Zwierza” Stanclika, basisty legendarnych składów polskiej sceny reggae – Stage of Unity, Tumbao oraz Tumbao Riddim Band. W nowym zespole grają muzycy od dawna tworzący polską scenę reggae, znani z udziału w takich projektach jak Tumbao Riddim Band, Riddim Bandits, Lion Vibration. Po krótkim czasie przygotowań zespół zadebiutował we wrocławskiej Hali Stulecia jako backing band dla kilku z najlepszych wokalistów polskiej sceny reggae – Bob One, Junior Stress, Bas Tajpan czy Mesajah, poprzedzając występ jamajskiej legendy sceny reggae Sizzli Kalonji.
Aktualnie zespół gra z niemiecką wokalistką Marlene Johnson, znaną ze wpółpracy z austriackim House Of Riddim oraz brytyjską gwiazdą Dub – ZION TRAIN (w 2007 użyczyła swego głosu na albumie „Live As One”) i wielu koncertów w Polsce, Szwajcarii, Austrii i Niemczech. W maju 2008 roku został wydany jej debiutancki album „My Type O’Smoove”, wyprodukowany przez House Of Riddim i wydany przez VelocitySounds Rec.
Polskim wokalistą, z którym zespół współpracuje jest obdarzonymy charakterystycznym, mocnym głosem Michał Malicki. Michał jest absolwentem Wydziału Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej, laureatem wielu prestiżowych nagród za działalność artystyczną – m.in. zdobywcą Grand Prix III edycji festiwalu Mufka w Warszawie. Współpracował z Grażyną Łobaszewską, Mieczysławem Szcześniakiem, Piotrem Wojtasikiem, oraz z wieloma jazzowymi muzykami amerykańskimi w Nowym Jorku, gdzie koncertuje i regularnie uczestniczy w workshopach w prestiżowych szkołach jazzowych. W 2007 roku wziął udział w międzynarodowym festiwalu Coke Live Festival w Krakowie; często zapraszany gościnnie do udziału w innych projektach.
Muzyka THE RIDDIMZZ to oprawiona w nowoczene brzmienia mieszanka klasycznego reggae z rootsem, dancehallem oraz dubem, co z pewnością spodoba się publiczności przybyłej na koncert grupy.
THE RIDDIMZZ można było obejrzeć między innymi na juwenaliach we Wrocławiu, Warszawie, Africa is Hungry w Toruniu, Reggae Rap Festwalu w Chorzowie, festiwalu Reggae Ethnic Session meets Realbeat w Żiżnikovie (Cz), Międznarodowych Tragach Chleba w Jaworze, Pikniku Reggae w Chocianowie.

TRUTH
Spotkanie dwóch żywiołów zawsze wyzwala potężną energię. Tak też się stało w przypadku współpracy dwóch muzycznych osobowości: Marlene Johnson i kolektywu The Riddmzz. Melanż namiętnego soulowego głosu z ogniem żywych instrumentów zrodził muzykę skradającą się jak dzika kocica, muzykę, która oplątuje i wdziera się w samo sedno. Ten żywioł został, na ile to możliwe, okiełznany w utworach zmieszczonych w najnowszym wydawnictwie p.t. „TRUTH”.
Na polskiej scenie nieczęsto słyszy się tak wiarygodne głosy, jak ten którym obdarzona jest Marlene Johnson. Marlene świetnie czuje się w konwencji roots reggae/dancehall, w każdej sekundzie jej wokalu słychać naturalność i prawdę nieosiągalną dla wielu wokalistek, a także muzyczne korzenie sięgające bluesa, jamajskiego reggae i afrykańskiego etno. Marlene współpracowała z takimi artystami jak House of Riddim, Jah Meek, Samy Deluxe, Zion Train.
Zjawiskową Marlene Johnson wspiera i uzupełnia potężna maszyna The Riddimzz, czyli nowy projekt Piotra „Zwierza” Stanclika, basisty legendarnych składów polskiej sceny reggae – Stage of Unity, Tumbao oraz Tumbao Riddim Band. The Riddimzz reprezentuje solidne modern roots reggae. Zdecydowane gitarowe riffy Piotr „Cibla” Wróblewskiego i smoliste basy spod palców Piotra „Zwierza” Stanclika to pożywna strawa dla uszu łakomych jamajskich dźwięków.
Na albumie „TRUTH” udziela się także Michał Malicki, polski wokalista obdarzony rozpoznawalnym mocnym głosem, usłyszycie również znakomitość polskiej sceny reggae/dancehall – królową Marikę oraz utalentowanego beatboxera – Zgasa.
Kooperacja tylu indywidualności zaowocowała muzyką klimatyczną, niemal nastrojową, choć nie stroniącą od dynamicznych, funkowych wycieczek.
Materiał został nagrany i wyprodukowany w studiu HaKeYoQ i FONOPLASTYKON we Wrocławiu. Nad mixem czuwał Marcin Bors ze Studia Fonoplastykon, w którym powstawały albumy takich zespołów jak: HEY, Gaba Kulka, Czesław Śpiewa, Myslowitz, Lao Che.
Premiera debiutanckiego albumu przewidziana jest na 19.02.2012 r., a singlami promującymi album będą piosenki “Colour” oraz “Eden”

TRACKLIST

01. Colour

02. We Rock

03. Iron Skirt

04. Eden

05. Stop Your Cry

06. True Love

07. Rollercoaster

08. C I Had Some Time

09. I Wonder

10. We Walk

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2012

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

  • 1. COLOUR
  • 2. WE ROCK
  • 3. IRON SKIRT
  • 4. EDEN
  • 5. STOP YOUR CRY
  • 6. TRUE LOVE
  • 7. ROLLERCOASTER
  • 8. C I HAD SOME TIME
  • 9. I WONDr
  • 10. WE WALK

Może spodoba się również…

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas