Sweet Music

45.00 

CD, Jewel Cae

Brak w magazynie

SKU: 5903068122767 Kategorie: , Tag:
wydawnictwo: Gad Records
numer katalogowy: GAD CD 187

Album zbierający głównie nagrania Andrzeja Korzyńskiego z niemieckich seriali telewizyjnych, osnuty wokół ciepłego współbrzmienia saksofonu, gitary i syntezatorów. Oryginalnie wydany w 1991 roku, powraca w zremasterowanej wersji poszerzonej o sześć nagrań dodatkowych.

 

„Sweet Music” nie jest typowym soundtrackiem. Andrzej Korzyński przygotował wybór nagrań, które w pierwszej kolejności miały czarować pięknymi melodiami i szlachetnymi harmoniami. Skupił się na muzyce z dwóch niemieckich seriali telewizyjnych, „Spielergeschichten” i „Florian”, eksponując śpiewne frazy saksofonu Henryka Miśkiewicza. Album, który wiele lat po swojej premierze zyskał znaczną popularność i osiągał wysokie ceny na rynku wtórnym, powraca teraz w odświeżonej i zremasterowanej wersji. Materiał z oryginalnego CD uzupełnia sześć utworów dodatkowych utrzymanych w podobnej konwencji – w tym niepublikowana nigdy wcześniej „Fantazja na TB-303 i sax”, nagrana przez Korzyńskiego z Zbigniewem Jaremko.

 

„Sweet Music” ukazuje się w zremasterowanej formie, z oryginalną okładką i wzbogacone o książeczkę z krótkim szkicem na temat projektu. To kolejny przystanek w drodze GAD Records do szerokiej dokumentacji twórczości Andrzeja Korzyńskiego.

 

Może spodoba się również…

Crisis Point
29 sierpnia 2022
Droga
31 sierpnia 2022