Sklep

Ostatni Poziom Kontroli
16 czerwca 2015
A Short History Of Rock Music In Ukrainian
2 września 2015

Mixturrra (Bonus Dźwiękoszczelni)

20.00 

Mixturrra + Dźwiękoszczelni / Limited edit

Na stanie

SKU: 5090000002505 Kategorie: , Tagi:
artysta: Raggafaya
wydawnictwo: Lou & Rocked Boys
numer katalogowy: LOU 097 2CD

Muzyka, jaką prezentuje zespół jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, która zadowoli szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock'n'rollowych tradycjonalistów. Tekstowo jest z reguły wesoło, lekko i frywolnie, jednak z drugiej strony w setliście pojawiają się również słowa z dużo bardziej poważnym, a chwilami poetyckim przekazem. Podsumowując: dźwięki + słowa ekipy z Koszalina to radosna mieszanka wywołująca szeroki uśmiech na twarzy, przy której nie sposób usiedzieć w miejscu. Prawdziwą bombę energetyczną stanowią niesamowicie żywiołowe koncerty, które są prawdziwym odzwierciedleniem niezwykłego potencjału kapeli.

 

W 2007 roku RAGGAFAYA zdobyła pierwsze miejsce w przeglądzie młodych kapel na Ostróda Reggae Festival, co zaowocowało wydaniem w 2008 roku debutanckiej EP-ki, zatytułowanej „Bongoizm", która ukazała się nakładem wydawnictwa „Zima" i była dołączona do ósmego numeru czasopisma „Free Colours". Koszaliński sekstet jest bardzo aktywnym koncertowo zespołem. Panowie mają za sobą występy u boku takich wykonawców jak: Kult, StarGuardMuffin, Maleo Reggae Rockers, Paprika Korps, O.S.T.R., Farben Lehre, Big Cyc, Hurt, Leniwiec czy Tabu. W marcu 2010, nakładem Lou & Rocked Boys pojawiło się pierwsze profesjonalne wydawnictwo w postaci płyty CD, zatytułowane „Karrambol", promowane singlem, zatytułowanym „Dźwiękoszczelni". Wiosną 2011 RAGGAFAYA uczestniczyła w dużej części ogólnopolskiej trasy Kamila Bednarka i zespołu StarGuardMuffin. W lipcu br wygrali pierwszą nagrodę na prestiżowym Festiwalu „Reggae na Piaskach" w Ostrowie Wielkopolskim. Idąc za ciosem, muzycy wzięli udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock, organizowanych przez Fabrykę Zespołów. Spośród kilkuset zgłoszonych zespołów RAGGAFAYA okazała się bezapelacyjnym zwycięzcą całego konkursu. Owocem tego sukcesu był wyjątkowo udany i bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność koncert na dużej scenie Przystanku Woodstock w Kostrzynie, który został wydany na płycie DVD w grudniu 2011. Jesienią koszalińscy muzycy uczestniczyli w programie „Must Be the Music", na antenie Polsatu, gdzie dotarli do ścisłego finału. Aktualnie kapela regularnie koncertuje – jesienią ubiegłego roku wzięła udział w trasie Punky Reggae Live, teraz gra koncerty solowe.

 

Nowy album Raggafaya, jak mówią sami muzycy, będzie „odważnym posunięciem w każdą stronę“ – oprócz reggae’owych nut będzie tu można usłyszeć porządną dawkę hip-hopu, dancehallu, punka oraz ska. Z całą pewnością nowe dziecko szaleńców z wybrzeża będzie również dziełem dużo bardziej dojrzałym, niż ich fonograficzny debiut. Płyta zatytułowana „Mixturrra“ ukaże nakładem wytwórni „Lou & Rocked Boys“.

 

***JAKO BONUS DO PRE-ORDERA DOŁĄCZAMY PŁYTĘ CD RAGGAFAYA 'DŹWIĘKOSZCZELNI'***

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Kraj

Polska

Tracklista

 • 1. Nadzieja i Kara
 • 2. Siemasz brat
 • 3. Bongo
 • 4. To nie babilon
 • 5. Cannabis
 • 6. Halo tu jestem
 • 7. Daj mi żaru
 • 8. Cza cza cza
 • 9. Pamiętaj
 • 10. Karrambol
 • 11. Chcą więcej
 • 12. Jeszcze raz

Może spodoba się również…