Sklep

Playing With Fire
17 lipca 2018
Beacon Of Faith
19 lipca 2018

Miles Of Blue

113.00 

2LP, 12″, 33 1/3 RPM, Black Vinyl, Gatefold

Pozostało tylko: 4

SKU: 5903111492533 Kategorie: , Tag:
wydawnictwo: Ubx Records
numer katalogowy: UBX 1207LP

Album jest hołdem dla twórczości Boga jazzu – wielkiego Miles Davisa. Została nagrana przez Artystę przy udziale wielu znakomitych wykonawców.

 

Michal Urbaniak – nowojorczyk z wyboru – jest jedynym skrzypkiem i jedynym polskim muzykiem, który współpracował z guru światowego jazzu – Milesem Davisem.

 

Płyta, wydana w 2009 roku w formie CD uzyskała status platynowej. Album zawiera utwory instrumentalne, grane z towarzyszeniem takich sław jazzowych jak: Marcus Miller, Lenny White, Bernard Wright, Herbie Hancock, Tom Browne czy Toots Thielmans.

 

Michał Urbaniak o swoim idolu: "Miałem 14 lat, gdy Miles Davis stał się moim bohaterem, następcą Winnetou – został bohaterem na całe moje życie. Do dziś jest on największym wzorem "muzykanta" (wg mnie muzycy dzielą się na: muzyków i muzykantów).

 

Muzykanci mogą być analfabetami lub wielkimi kompozytorami i muzykami, którzy grają muzykę dla muzyki, bo ja kochają. A muzycy zawodowi to są ci, którzy na

próbie zauważą, ze np.o 12.00 jest przerwa. Kiedy Miles Davis zmarł, miałem przygotowane kilkanaście utworów w swoich aranżacjach, ale jak zobaczyłem, że każdy nagrywa płytę Milesa, postanowiłem się wycofać z tej niezdrowej konkurencji.

 

A te szkice mam do dzisiaj tym roku – 17 sierpnia mija 50 lat od czasu wydania, "Kind Of Blue" M. Davisa – postanowiłem upamiętnić tę płytę, która jest do dzisiaj najpopularniejszą, najbardziej uznaną i najlepiej sprzedawaną płytą w historii jazzu (4 x platinum/ 200 tys. płyt rocznie).

 

I płyta ta jest w dalszym ciągu na topie. Gdybym miał jechać na bezludną wyspę, to właśnie tę płytę zabrałbym, jako jedyną. Z uwielbienia dla Davisa i szacunku dla muzyków, którzy grali ze mną i potem z Milesem, postanowiłem jednak wydać płytę i nazwałem ją "Miles Of Blue"."

 

Tracklist

 

LP 1

Side A

1. All Blues

2. Romance

3. I Just Love You

 

Side B

1. Manhattan Man

2. Nirvana

 

LP 2

Side C

1. Facts of Life

2. Serenade

 

Side D

1. Paris Groove

2. Fall

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

2

Rodzaj wydania

REISSUE

Rok nagrania

2009

Dźwięk

STEREO

Kolor

BLACK

Nagrane strony

4

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Kraj

Polska

Tracklista

Może spodoba się również…

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas