The High Road
27 września 2022
Jak To Skumasz To Wszystko Skumasz
12 października 2022

Lethe

40.00 

CD, Ecopack

Pozostało tylko: 4

SKU: 5090000009955 Kategorie: , Tag:
artysta: Os.So
wydawnictwo: Wm Records
numer katalogowy: 5090000009955

Jesienna płyta OS.SO zawiera 11 art popowych kompozycji skomponowanych przez artystkę, a w nagraniach wzięli udział znakomici polscy muzycy, m.in. wiolonczelistka Izabela Buchowska, saksofonista Bartosz Smorągiewicz, czy altowiolistka Magda Szczebiot.

 

„Kolekcjonuję ciszę i pejzaże dźwiękowe – mówi artystka – zawsze mam w kieszeni mikrofon i dyktafon, a album “Lethe” jest wypełniony brzmieniem miejsc, które nagrałam w ciągu ostatnich kilku lat. Te nietypowe pamiątki są dla mnie ważniejsze niż zdjęcia – potrafią przywoływać atmosferę danej przestrzeni i przenosić w czasie. Chciałabym, żeby moja muzyka zadziałała jak mitologiczna rzeka zapomnienia i pozwoliła słuchaczom choć na chwilę zanurzyć się w innej rzeczywistości.

 

Na płycie wykorzystałam m.in. odgłos strumienia w Tatrach, szum łąk w Beskidach, ciszę białowieskiego lasu i greckiego Olimpu, okrzyki żurawi przelatujących nad Bugiem, szum z dziupli starego dębu. A także dźwięki codzienności – wycie mojego psa, skrzypnięcie furtki do ulubionego ogrodu, szmery letniego deszczu i wiele innych”.

 

„Lethe” ukazała się 30 września 2022 roku nakładem WM Records (przy wsparciu ZAiKS-u i STOART-u.) Płyta została wydana z dbałością o ekologię, cała okładka jest z naturalnego papieru, a jedynym plastikowym elementem całości jest nośnik – płyta CD.

 

Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką. Wszechstronność, spojrzenie na rzeczywistość z różnych perspektyw i synkretyzm to klucze do tych muzycznych historii.

 

Pod pseudonimem OS.SO kryje się Zuzanna Ossowska kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i producentka muzyczna. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2022

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

GATEFOLD ECOPACK

Kraj

Polska

Tracklista

 • 1. Waterfall
 • 2. Vanishing Mind
 • 3. Single Blow
 • 4. Mneme
 • 5. Before
 • 6. Silence Is Now
 • 7. Transition
 • 8. Nautyczny świt
 • 9. Późne lato
 • 10. Opowieść na dobranoc
 • 11. Horyzont zdarzeń