Environmental & New Age Music 1980-1990) Kankyo Ongaku (Japanese Ambient
19 lutego 2020
Cease & Decease
21 lutego 2020

Hosono House

130.00 

Brak w magazynie

SKU: 0826853017312 Kategorie: , Tagi: ,
wydawnictwo: Light In The Attic
numer katalogowy: LITA173LP

Niewiarygodnie płodny Haruomi Hosono jest jednym z głównych architektów współczesnej japońskiej muzyki pop. Dzięki swojej encyklopedycznej wiedzy o muzyce i bezgranicznej ciekawości nowych dźwięków, Hosono odsinął swój niepowtarzalny ślad na setkach nagrań jako gracz sesyjny, producent i autor własnego idiosynkratycznego świata muzycznego.

 

Piosenki na Hosono House pokazują szerokość talentów Hosono, od wyciszonego akustycznego folku „Rock-A-Bye My Baby” i wiejskiego „Boku Wa Chotto” do nowojorskiego funku „Fuyu Koe” i nieoczekiwanego breakbeats w „Bara To Yajuu”. Pochwalony przez takich artystów jak Jim O'Rourke i Devendra Banhart, Hosono House pozostaje kamieniem węgielnym wczesnej fazy kariery Hosono.

 

Solowa kariera Hosono dokonała wielu zwrotów akcji aż do tego momentu, z wyprawami w egzotykę, elektronikę, ambient i techno, których kulminacją był ogromny sukces grupy techno pop Yellow Magic Orchestra (YMO), która zadebiutowała w 1978 roku.

 

Hosono, podziwiany przez artystów takich jak Van Dyke Parks czy Mac DeMarco, kontynuuje swoją karierę jako muzyk. Wraz z ponownym wydaniem jego kluczowych albumów po raz pierwszy poza Japonią, jego geniusz zostaje odkryty przez całe nowe pokolenie fanów na całym świecie.

 

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

REMASTERED

Rok nagrania

1973

Dźwięk

STEREO

Kolor

BLACK

Nagrane strony

2

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas