Sklep

The Biut
11 maja 2022
Terra Firma
13 maja 2022

Gwiazdy Piosenki Aktorskiej

45.00 

Box 3DVD

Pozostało tylko: 3

SKU: 5900672923452 Kategorie: , Tagi:
artysta: Various Artists
wydawnictwo: Luna Music
numer katalogowy: LUNDVD345

Zestaw trzech płyt DVD.

 

Wiatry z Mózgu, czyli stolarka kabaretu Legitymacje, Różni wykonawcy Historia polskiego kabaretu – od "Qui pro Quo" po "Egidę" – zinterpretowana świeżo, absurdalnie i anarchistycznie (…) Widzowie omal nie dostali zawału serca, gdy na scenie pojawił się aktor, z chochołem za plecami, śpiewający "Żeby Polska była Polską". Z trudem wytrzymali drwinę z bardów, którym zamiast wiatr w oczy wiała… suszarka. Łatwo nie było, gdy z nieba zaczęła spadać bielizna, gdy trzeba było założyć sobie rurkę na nos, gdy na scenie odbyła się bitwa na gry komputerowe. I co to za pomysł, żeby ruchem scenicznym kierowali karzeł w hitlerowskim mundurze i olbrzym w indiańskim pióropuszu?”

 

Muzykanty Wielkiego Pola Kapela ze Wsi Warszawa, Tymon Tymański i inni "Muzykanty Wielkiego Pola" to niesamowite show z muzyką Kapeli ze Wsi Warszawa i tekstami Ryszarda Tymona Tymańskiego. „W formie luźno zainspirowanej folklorem, w tonacji pół żartem, pół serio Muzykanty wielkiego pola pokazują różne aspekty życia na wsi: wierzenia, zabawy i prawa. Było transowo, ludowo, grały bębny, skrzypce, cymbały, jako smaczki indyjska tabla i krótki epizod skreczującego DJ-a Feel-Xa oraz głosy dziewczyn z Kapeli” – napisał Rafał Zieliński z wrocławskiej Gazety Wyborczej. By dopełnić opisu wystarczy dodać, że w spektaklu wystąpiła czołówka polskich artystów z Justyną Steczkowską, Januszem Radkiem, Cezim Studniakiem czy Samborem Dudzińskim na czele.

 

Nick Cave i Przyjciele W moich ramionach Rock Tym razem oprócz polskich wersji językowych (m.in. w wykonaniu Kazika, Jopek, Maleńczuka) aż 10 utworów wykonywanych przez Nicka Cave'a. Płyta jest zapisem wrocławskiego koncertu Nicka Cave'a.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

3

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2014

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DVD STYLE BOXSET

Kraj

Polska

Tracklista

Może spodoba się również…