Sklep

Kminek 22
10 listopada 2022
Cultural Concept
18 listopada 2022

Expert In A Dying Field

53.00 

CD, Trifold Cardboard Sleeve

Pozostało tylko: 3

SKU: 0677517016420 Kategorie: , Tagi:
artysta: The Beths
wydawnictwo: Carpark Records
numer katalogowy: CAK164CD

Trzeci album nowozelandzkiego kwartetu zawiera 12 klejnotów w postaci zwartych, gitarowych piosenek, które wbijają się w głowę, stanowiąc żarliwe zderzenie power-popu i skuzzu. Na "Expert" The Beths chcieli stworzyć album, który ma być przeżywany na żywo, zarówno dla słuchaczy, jak i dla nich samych. Chcieli, żeby to była zabawa – do słuchania, do grania – pomimo kłującego niepokoju w tekstach, strachu przed zmianami i walki z nimi.

 

Większość Expert została nagrana w studiu gitarzysty Jonathana Pearce'a na Karangahape Road w Tāmaki Makaurau, Aotearoa (Auckland, Nowa Zelandia) – a czasami w jaskini klatki schodowej budynku o pierwszej w nocy – pod koniec 2021 roku, dopóki nie przerwała ich czteromiesięczna blokada kraju. Przez wiele miesięcy wymieniali się notatkami, pisząc piosenki z daleka i dopracowując aranżacje w pojedynkę – był to pierwszy raz, kiedy pisali razem w ten sposób. W lutym następnego roku The Beths opuścili kraj po raz pierwszy od ponad dwóch lat, aby odbyć trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i jednocześnie dokończyć miksowanie albumu w drodze. Ta druga połowa była bardziej oparta na współpracy, każdy mógł wymieniać się uwagami w czasie rzeczywistym, aż do kulminacji w chaotycznym trzydniowym studiu w Los Angeles. Tam Expert w końcu stał się płytą, którą słyszeli w swoich głowach.

 

Expert jest rozszerzeniem tej samej palety, którą zespół zbudował w swoim katalogu – popowe chwyty osadzone w ostrym indie rocku. Tytułowy utwór "Expert In A Dying Field" wprowadza tezę płyty: "Jak to jest być ekspertem w umierającej dziedzinie? Skąd wiesz, że to koniec, skoro nie możesz odpuścić?" pyta Stokes. "Miłości uczy się z czasem 'do momentu, gdy jesteś ekspertem w umierającej dziedzinie".

 

Reszta jest kapsułą najbardziej elektryzującego i ekscytującego dorobku The Beths, dźwiękowym spektrum: "Your Side" jest zapomnianą i szczerą piosenką miłosną, emocjonalną; podczas gdy "Silence is Golden", ze swoją propulsywną linią perkusji i stop-startowym staccato linii gitary wijącej się w górę i w dół, jest jednym z najostrzejszych i najbardziej napędzających zespół. "When You Know You Know" jest nieco bardziej groove'owy, czysty pop i naturalny dodatek do koncertów zespołu. "Knees Deep" zostało napisane w ostatniej chwili, ale daje jedną z najlepszych linii gitarowych na Expert. Na 12 utworach panuje pewien chaos, wyczuwalna radość z grania muzyki z wieloletnimi przyjaciółmi zderza się z surowymi nerwami bólu.

 

Stokes trzyma to wszystko razem poprzez jej osobliwą soczewkę pisania piosenek, szczerą i bezinteresowną, skupiając się na ziarnach wątpliwości i na tym, jak kuleją. Czy zrobiłem coś złego? A może ty? I czy na końcu nadal jesteśmy dobrymi ludźmi? Nie interesują ją czarne charaktery, a zamiast tego interesuje ją po prostu opowiadanie historii. Ta niepewność i przemyślenia, przełożone na uniwersalność i zrozumienie, są światłem przewodnim twórczości The Beths od 2016 roku. W obliczu bólu nie ma tu rozwodzenia się nad wewnętrzną udręką – zamiast tego, poprzez muzykę The Beths, nasze niedoskonałości spotykają się z akceptacją. A Expert In A Dying Field to najbardziej dotykalna z tych czułości.

 

Tracklista

1. Expert In A Dying Field

2. Knees Deep

3. Silence Is Golden

4. Your Side

5. I Want To Listen

6. Head In The Clouds

7. Best Left

8. Change In The Weather

9. When You Know You Know

10. A Passing Rain

11. I Told You That I Was Afraid

12. 2am

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2022

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

TRIFOLD CARDBOARD SLEEVE

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

 • 1. Expert In A Dying Field
 • 2. Knees Deep
 • 3. Silence Is Golden
 • 4. Your Side
 • 5. I Want To Listen
 • 6. Head In The Clouds
 • 7. Best Left
 • 8. Change In The Weather
 • 9. When You Know You Know
 • 10. A Passing Rain
 • 11. I Told You That I Was Afraid
 • 12. 2am

Może spodoba się również…