Sklep

Nadal Lubię… Życie Inaczej
16 grudnia 2019
Music For Men
19 grudnia 2019

Circle Of Blues

33.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5907996083930 Kategorie: , Tagi:
artysta: The Road Dogs
wydawnictwo: Flower Records
numer katalogowy: FCD 060

Zespół The Road Dogs powstał w 2007 roku w Mińsku na Białorusi. Jego styl muzyczny został początkowo zakorzeniony w blues-rocku z lat 70-tych. Idąc w kierunku nowoczesnego brzmienia bluesa, styl zespołu rozwinął się w mieszankę blues-rocka, tradycyjnego bluesa, southern rocka, funku, soulu i gospel.

Zespół stale koncertuje w klubach, a także na dużych scenach, w tym na najważniejszych europejskich festiwalach bluesowych i jazzowych: w Polsce (Suwałki Blues Festival, Blues Express Zakrzewo, Ochota Blues Festival, Gdynia Blues Festival), Serbii (Nišville Jazz Festival), Gruzji (Sairme Blues Summit), Czechach (Blues Aperitiv Šumperk) i Rosji (Suzdal Blues-Bike Festival).

Teksty do kompozycji zespołu pisane są w językach: angielskim, polskim, rosyjskim i białoruskim. Każdy występ to muzyczna rozmowa z publicznością, której towarzyszy subtelna ironia i humor.

 

"Circle Of Blues" to druga płyta CD w dyskografii zespołu The Road Dogs, wydana tym razem w Polsce przez wytwórnię Flower Records.

W ciągu sześciu lat od wydania pierwszego albumu "No 1" zmienił się skład zespołu. Nowym basistą został Eugene Stepanov, który stał się autorem kilku piosenek na nowej płycie. Gitarzysta Georgy Stankevich zmarł na kilka miesięcy przed wydaniem płyty, jednak Jego gitara i chórki zostały zarejestrowane i znajdują się na tym krążku. Założyciele grupy pozostali bez zmian – gitarzysta Vadim Haliullin, frontman Sergey Sklyarov i perkusista Maxim Marchenko.

Zaproszenie do nagrań gwiazd spowodowało, że płyta ma charakter międzynarodowy. Są to: Michael D. Ward autor tekstów i gitarzysta z USA, nagrał solo we własnej kompozycji, i Michał Kielak, który nie tylko gra na harmonijce na tej płycie, ale także jest stałym członkiem grupy podczas wszystkich tras po Europie.

Wszystkie utwory na tym albumie łączy jedna rzecz – miłość muzyków do muzyki, którą komponują i wykonują, pasja życia i poszukiwanie sensu. Każdy miłośnik blues-rocka znajdzie coś dla siebie na nowej płycie The Road Dogs. Nie ma tu fałszu i pozorów. Dzięki temu albumowi muzycy podsumowują pierwszą dekadę działalności grupy i nie zamierzają na tym poprzestawać!

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2019

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

  • 1. Slave (Haliullin/ Sklyarov)00:05:16
  • 2. Circle Of Blues (Haliullin/ Stepanov)00:03:52
  • 3. Zakrzewo (Haliullin/ Sklyarov)00:05:11
  • 4. Lila (Stepanov/ Stepanov)00:04:50
  • 5. Mr. Slow Hand (Haliullin/ Sklyarov)00:03:52
  • 6. Morning Boogie (Haliullin/ Stepanov)00:03:50
  • 7. Rodeo (Stepanov/ Stepanov)00:05:00
  • 8. Waiting For The Wind (Haliullin/ Michael D. Ward)00:06:26
  • 9. Ms. Aerospace (Haliullin/ Stepanov)00:04:21
  • 10. Brother Rain (Haliullin/ Sklyarov)00:07:32