Buy Beg Or Steal
6 czerwca 2022
5000 Lat
8 czerwca 2022

Silence

102.00 

LP, 12″, 33 1/3 RPM, Black Vinyl

Pozostało tylko: 4

SKU: 5051142009432 Kategorie: , Tag:
artysta: Alexis Taylor
wydawnictwo: Orbistor Records
numer katalogowy: ORBS001

Alexis Taylor, znany jako frontman zespołu Hot Chip, prowadzi również karierę solową jako introspektywny wokalista i autor piosenek, z każdą płytą zgłębiając odrębne tematy i pomysły. Alexis zapowiada wydanie swojego szóstego i najmocniejszego jak dotąd solowego albumu Silence.

 

Po części o ciszy – i o tym, jak się z nią stykamy, obserwujemy ją, próbujemy zarejestrować i jak się z nią czujemy, gdy jej nie ma, jak ją pamiętamy – płyta jest także o religii, transcendencji, oddaniu się czemuś większemu niż ty lub poza ten świat. "Sam nie jestem religijny" – dodaje Alexis – "ale piosenki, które poruszają temat muzyki gospel czy religii, przyglądają się im z dystansu (przypominają raczej rozedrgany obiektyw, przez który śledzimy akcję w filmie Pasoliniego 'Ewangelia według Mateusza') i próbują odkryć ich wpływ na muzykę i ludzi w rozpaczliwych okolicznościach".

 

Geneza Silence zaczęła się kilka lat temu, gdy Alexis rozmyślał nad ciszą jako tematem i planował nagranie dźwięków, które można usłyszeć w przestrzeni publicznej, gdy ludzie doświadczają chwile ciszy. Następnie stracił swój osobisty dostęp do ciszy, gdy w 2019 roku na koncercie Hot Chip w jego prawym uchu zaczęły pojawiać się szumy uszne. Jak wyjaśnia Alexis: "Zacząłem się zastanawiać, co oznacza dla mnie utrata ciszy, samotności, medytacyjnej przestrzeni w głowie – ponieważ nie było to już dla mnie dostępne."

 

Silence, skomponowany w większości w wymuszonej izolacji, jest pięknym, bogatym i niespodziewanym konceptualnym albumem, który jest również najbardziej udaną solową płytą Alexisa i który już na wstępie doczekał się porównań z wyjątkowo eklektycznym wachlarzem artystów, takich jak Mark Hollis, George Michael, Big Star, Epic Soundtracks i Maher Shalal Hash Baz. Na tej płycie Alexis po raz pierwszy współpracował z Samem Beckerem (kontrabas), Kenichi Iwasą (róg, trąbka) i Rachel Horton-Kitchlew (harfa), którzy z powodu zamknięcia musieli pracować w izolacji od Alexisa. W jednym przypadku Kenichi nagrał fragmenty muzyczne, które następnie zostały nałożone na utwory, których nigdy nie słyszał – w efekcie same utwory pozostały nieaktywne aż do momentu odtworzenia mu miksów.

 

Tracklista

A1 Dying In Heaven

A2 Death Of Silence

A3 House Of The Truth

A4 Violence

A5 Strange Strings

A6 Thylacine

B1 I Look To Heaven

B2 Melting Away

B3 Consequences

B4 You've Changed Your Life

B5 Silence

B6 Wollongong Waves

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2022

Dźwięk

STEREO

Kolor

BLACK

Nagrane strony

2

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

 • A 1. Dying In Heaven
 • A 2. Death Of Silence
 • A 3. House Of The Truth
 • A 4. Violence
 • A 5. Strange Strings
 • A 6. Thylacine
 • B 1. I Look To Heaven
 • B 2. Melting Away
 • B 3. Consequences
 • B 4. You’ve Changed Your Life
 • B 5. Silence
 • B 6. Wollongong Waves