The Album
16 listopada 2018
Kidz Property Since 1985
20 listopada 2018

Pleasure

90.00 

2LP, 12″, 33 1/3 RPM, Black Vinyl, Gatefold, Single Sided, Side D Etched

Brak w magazynie

SKU: 0602557382389 Kategorie: , Tagi: , , , , , ,
artysta: Feist
wydawnictwo: Polydor Ltd.

„Pleasure” opowiada o sekretach i wstydzie, o samotności i delikatności, o opiece i zmęczeniu i jest w swej esencji analizą samoświadomości.

Jako czwarty pełnowymiarowy album od kanadyjskiej piosenkarki Pleasure nawiązuje do ciepłego naturalizmu zapoczątkowanego w albumie Metals. Album jest najbardziej stanowczy i wyzywający w dotychczasowej karierze artystki. Czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy Feist daje w nim pokaz swojego niespotykanego kunsztu muzycznego. Pleasure jest zarówno boleśnie osobiste i niewiarygodnie otwarte, wysublimowane i anarchiczne, czarujące i druzgocące. Nagrany w przeciągu trzech miesięcy album został wyprodukowany wspólnie przez Feist i wieloletnich współpracowników artystki, Renaulda Letanga i Mocky’ego. Już od pierwszych sekund Pleasure udowadnia, że Feist nie ugięła się pod presją oczekiwań.

Dynamiczny album pełen jest różnych tekstur, barwa głosu i tempo naprzemiennie się zmieniają balansując między niepokojącym i hipnotycznym nastrojem. W efekcie Pleasure jest starciem pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi siłami oraz opowieścią, jak wpływają one na budowanie relacji między ludźmi. Punkowe korzenie Feist mieszają się z innymi gatunkami – folkiem, bluesem, czy soulem. Pleasure ukazuje Feist jako artystkę totalną i opanowaną. Pochodząca z Nowej Szkocji Leslie Feist rozpoczęła przygodę z muzyką w młodzieżowych chórach, by jako 15-latka dołączyć do punkowego zespołu Placebo. Po epizodzie na gitarze rytmicznej w kanadyjskim zespole indie-rockowym By Divine Right, Feist związała się z zespołem Peaches, z którym wydała debiutancki album. W tym samym czasie zaczęła grać z kultowym już w niektórych kręgach Broken Social Scene.

W 2004r. Feist zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych solowym albumem Let It Die promowanym przez singiel „Mushaboom”. Nagranie przyniosło artystce nagrodę JUNO dla Najlepszego Alternatywnego Albumu Rockowego, Najlepszego Nowego Artysty oraz uznanie wśród krytyków. Następca z 2007 roku, album The Reminder trafił w Stanach na listę top 20, zgarniając przy tym pochlebne opinie mediów. Pochodzący z albumu przebój „1234” rozszedł się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na świecie!

 

Po kilkuletniej przerwie, podczas której Leslie współpracowała przy tworzeniu filmu dokumentalnego „Look at What the Light Did Now” opowiadającego o pracy nad płytą The Reminder oraz związanej z nią trasie koncertowej, Feist wróciła z albumem Metals w 2011 roku. Album okazał się największym sukcesem na listach przebojów, z miejsca trafił do pierwszej dziesiątki amerykańskiego tygodnika Billboard oraz został okrzyknięty mianem Albumu Roku przez New York Times’a. Na konto artystki trafiły kolejne statuetki Polaris oraz Juno. Muzyka Feist sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy i łącznie zanotowała ponad 500 milionów odtworzeń w serwisach cyfrowych! Jej video „1234” jest drugim najczęściej wyświetlanym filmikiem na kanale Sesame Street (prawie 110 milionów odtworzeń)! Feist – Pleasure.

 

Alternative Front Cover compared to this release.

Recorded throughout the winter of 2015/2016 in California, New York, and Paris.

Leslie Feist (Universal Music MGB), Dominic "Mocky" Salole (Heavy Sheet Music/Warner Chappell), Jarvis Cocker (BMG Rights Management UK Ltd.), Brian Lebarton (Stomach Club Music, ASCAP), and Mastodon (courtesy of Warner Brothers Records).

Inner vinyl sleeves contain credits, lyrics, and additional artwork. Side D is an etched image.

Includes download card.

 

Arranged By, Producer, Drums, Bass, Keyboards, Percussion – Mocky

Arranged By, Producer, Guitar, Keyboards, Percussion – Feist

Arranged By, Producer, Recorded By, Mixed By – Renaud Letang

Art Direction, Design, Design [Vinyl Etching] – Mary Rasmussen

Design [Additional], Design [Vinyl Etching] – Jeremy Stewart

Design [Feist Lettering] – Tyler Clark Burke

Drum Programming – Lucky Paul Taylor (tracks: A3, C3, C4)

Management – Chip Sutherland, Robbie Lackritz

Mastered By – Mandy Parnell

Mixed By [Soundscape] – Matt Chan

Percussion – Lucky Paul Taylor

Photography By [Cover] – Cass Bird

Photography By [Poster] – Mary Rozzi

Piano – Chilly Gonzales

Producer [Creative] – Jannie McInnes

Recorded By [Assistant] – Bella Blasko, Guillaume Dujardin, Scott McDowell

Recorded By, Mixed By [Assistant] – Thomas Moulin

Sound Designer, Editor – Jane Tattersall

Speech [Oration] – Jarvis Cocker

Written-By – B. Lebarton (tracks: C1), Dominic "Mocky" Salole (tracks: A1, B1, C2, C4), J. Cocker (tracks: C1), Leslie Feist

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

2

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2015-2016

Dźwięk

STEREO

Kolor

BLACK

Nagrane strony

3

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Comments

Single Sided, Side D Etched

Kategoria

LP

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

Pleasure [LP 12″]

 • A 1. Pleasure00:00:00
 • A 2. I Wish I Didn’t Miss You00:00:00
 • A 3. Get Not High, Get Not Low00:00:00
 • A 4. Lost Dreams00:00:00
 • B 1. Any Party00:00:00
 • B 2. A Man Is Not His Song00:00:00
 • B 3. The Wind00:00:00

Pleasure [LP 12″]

 • C 1. Century00:00:00
 • C 2. Baby Be Simple00:00:00
 • C 3. I’m Not Running Away00:00:00
 • C 4. Young Up00:00:00
 • D 1. Side D Etched00:00:00
Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas