Sklep

Noc W Ekwadorze
19 lipca 2017
Za Wysoko
24 lipca 2017

Pan Brzechwa Robi Show

33.00 

Box 3CD, Cover Cardboard

Pozostało tylko: 5

SKU: 5906409902394 Kategorie: , Tagi: ,
artysta: Killersi
numer katalogowy: CDMTJ90239

Box 3CD, Cover Cardboard

Informacje:
Gatunek: Dla Dzieci; Rodzaj Wydania: Original; Rok Nagrania: 2012; Rodzaj Dźwięku: Stereo; Opakowanie: Box Set Cd; Bonus: Cd3: Karaoke;

 

PAN BRZECHWA ROBI SHOW?

TAK,

bo wiersze Pana Brzechwy i moje kompozycje, a mam na imię Robert i robię show na koncertach, płytach i w życiu osobistym, no i  nieosobistym też.

Kiedy miałem 5 lat, mama przyniosła do domu, ładnie opakowaną książkę. Szybko otworzyłem, a dorosły głos przeczytał tytuł: "100 bajek Pana Brzechwy".

Później dostawałem płyty analogowe, na których te bajki były recytowane, śpiewane, opowiadane.

Było to ciekawe, ale zawsze kojarzyło się z programem telewizyjnym mojej babci pt: "W Starym Kinie". Te aranżacje, te głosy, te melodie nie były dla mnie. Dzisiaj uznaję i szanuję Henryka Warsa, Irenę Kwiatkowską, Jana Kobuszewskiego, ale wtedy, przecież dopiero co w Studio 2 wystąpił zespół ABBA, w Sopocie Boney'M, a chyba z 5 lat wcześniej rozpadł się zespół The Beatles.

Marzyło mi się, żeby taki Mick Jagger, albo Smokie grali dla mnie piosenki Pana Brzechwy.

W dalszej kolejności trochę podrosłem i doczekawszy własnej córuś – pociechy, poszedłem na piechotę do sklepu po krążek kompaktowy z twórczością dla dzieci. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że nikt nadal nie wykonuje piosenek dla najmłodszych w moich ulubionych stylach. Nie pozostało nic innego jak wziąć sprawy w swoje pianino. Skomponowałem własne melodie do tych wierszy z myślą o córce, dzieciach na całym świecie i rodzicach tych dzieci na całym świecie. Pierwsze cztery płyty nagrałem z zespołem KILERSi, a teraz na własne kopyto zachęcony wybornym przyjęciem poprzedniego wydawnictwa "Brzechwa by Kilersi", spowodowałem kolejną płytę. Usłyszycie na niej największe szlagiery Pana Brzechwy w kompozycjach Roberta, który Robi Show w bezustannej admiracji do : The Beatles, Pink Floyd, ELO, Cold Play, U2, Bob Dylan, Frank Zappa i Szymon Wydra.

Pozwolicie, że zakończę cytatem z samego siebie:
"To moja najlepsza płyta, nie zastanawiajcie się tylko kupujcie, bo zabraknie"!!!

 

01. Muł

02. Zapałka

03. Pomidor

04. Ćwikła

05. Baran

06. Żołądek

07. Wielbłąd i Hiena

08. Samochwała

09. Przyjście lata

10. Ptasie plotki

11. Michałek

12. Żaba

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

3

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2012

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

BOX SET CD

Bonus

CD3: Karaoke

Kraj

Polska

Tracklista

Może spodoba się również…

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas