Silent Witness
20 czerwca 2023
Prawda Uwalnia
28 czerwca 2023

Mythologies

42.00 

MC

Pozostało tylko: 3

SKU: 5057805495529 Kategorie: , Tagi:
artysta: Øxø
wydawnictwo: Truant Recordings
numer katalogowy: TRNT003

Na całym świecie, gdy wschodzi słońce, zaczynamy każdy dzień od rutyny, która wyznacza życie w XXI wieku jako wyjątkowe w całej historii. Zanim się ubiorą, zanim jeszcze w pełni się obudzą, miliardy ludzi rozpoczynają poranek od wpatrywania się w prostokątne, oleofobowe tafle podświetlanego szkła. Każdego dnia nowy świat jest malowany milionami pojedynczych organicznych diod elektroluminescencyjnych, osadzonych w podłożu pod warstwą szkła, która jest twardsza i cieńsza niż jakakolwiek wcześniej stworzona. Ten ekran jest jaśniejszy niż jakakolwiek powierzchnia do czytania, jaką kiedykolwiek znaliśmy; przesyłając blask oślepiającego światła i powiadomienia o jakości siatkówki bezpośrednio do naszych zamglonych mózgów. Zanim jesteśmy w pełni świadomi, cyfryzacja ujawniła nam świat; strumień informacji i danych, rzeki wiadomości, przypomnień i list.

 

Urządzenia te tworzą nowy rodzaj życia, które splata to, co prywatne i publiczne, cyfrowe i analogowe. Są one wtajemniczone w nasze najbardziej intymne myśli i wspomnienia oraz zapewniają dostęp do niezgłębionego bogactwa informacji i komunikacji… w czasie rzeczywistym. Coraz częściej działamy poprzez przeciągnięcie palcem po ekranie, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki może kupić rzeczy do naszego domu, wybrać następnego romantycznego partnera, odtworzyć piosenkę lub wyłączyć alarm. Telefon jest teraz "inteligentnym" telefonem, wyposażonym w inteligencję, która zna nas lepiej niż my sami siebie. Stopniowo ucząc się naszych mocnych i słabych stron, naszych zainteresowań i pokus, wyprzedza nas, mówiąc nam, co chcemy wiedzieć, zanim jeszcze zdamy sobie z tego sprawę. Smartfon jest lustrem, które odbija ciebie, jakim zawsze chciałeś być.

 

Jesteśmy postrzegani i rozumiani w kategoriach naszych rzeczy. Nasze życie jest przekształcane w rezydencje algorytmów, podlegające kaprysom krawędzi, rdzenia i chmury. Jesteśmy zanurzeni w tych mitologiach. Maszyny, które się uczą, ludzie, którzy tylko obliczają i kultura, która jest tworzona in silico. Współczesne środowisko orbituje wokół danych. Nasze telefony (edge) komunikują się z pocztą e-mail (core) lub przechowują zdjęcia (cloud). Wszystko to jest dla nas niewidoczne, a jednak chmura stała się w szczególności sposobem myślenia o komputerach, który jest prawdziwą mitologią. Wyobrażamy sobie białą chmurę, która w jakiś sposób przechowuje nasze dane, nasze życie i nasze doświadczenia. Każdy jest świadomy swojego połączenia z chmurą, ale większość ma tylko mgliste pojęcie o tym, czym ona jest i jak działa. Jest to magiczna idea, przez którą tracimy zdolność rozumienia, a tym samym kontrolowania własnego życia.

 

Tracklista

A1 Edge 5:33

A2 Core (Overture) 5:12

A3 Cloud 5:17

A4 Mythologies 4:13

B1 Core (Original) 11:03

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2019

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

PLASTIC BOX

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • A 1. Edge00:05:33
  • A 2. Core (Overture)00:05:12
  • A 3. Cloud00:05:17
  • A 4. Mythologies00:04:13
  • B 1. Core (Original)00:11:03