The Greatest Bossa Nova Collection [Legendary Artists]
15 marca 2023
Waits.2022
23 marca 2023

Korpo Diem

35.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5900672926606 Kategorie: , Tag:
artysta: Kołdra
wydawnictwo: Luna Music
numer katalogowy: LUNCD660

KOŁDRA to wrocławski zespół założony w 2020 roku z inicjatywy Agnieszki Frączyk (voc/skrzypce). W skład wchodzi Piotr Gil (kontrabas/bas), Michał Małkowicz (perkusja), Jakub Chrobak (gitara elektryczna) oraz Michał Olejnik (instrumenty klawiszowe).

Szerszej publiczności zespół Kołdra dał się poznać podczas 42 Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2022 roku, gdzie jako jedyny zespół zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu. Kołdra została również nominowana do nagrody Wrocławskiego Artystycznego Odkrycia w roku 2022 – WARTO – przyznawanej przez Wrocławską Gazetę Wyborczą.

Debiutancka płyta “KORPO DIEM” zespołu Kołdra jest nietuzinkowym połączeniem dwóch światów – pełnej ekspresji, stylistycznie obfitej, nieraz melancholijnej muzyki oraz tekstów opowiadających o życiu w korporacji. Teksty pisane są tzw. korpomową (cyt. wikipedia – “odmiana języka polskiego, używana w dużych przedsiębiorstwach, zwłaszcza międzynarodowych”) i opisują codzienne życie pracownika korporacji (w szczególności z branży IT). Utwory opowiadają o różnych aspektach pracy w szklanych wieżowcach: od drobnych porażek, integracji z zespołem, aż po wypalenie zawodowe. Rzeczy poważne przeplatają się z lekką, prawie kabaretową formą. Kołdra postanowiła nie ograniczać się do jednej stylistyki muzycznej – słychać to od pierwszych wydanych singli zespołu. Debiutancka “Refaktorka” jest utworem łączącym Jazz, Funk i Hip-Hop, a tekst opowiada o dniu z życia programisty i codziennych zmaganiach z kodem. Na krążku pojawia się też swing, R&B, trip-hop czy nawet reggae z drobnymi elementami muzyki szantowej. W utworze „Korpollada” zaproszeni Goście dograli swoje partie podkreślające latynoską stylistykę piosenki traktującej o nadgodzinach podczas weekendu. Starannie dobrane kompozycje wraz z przemyślanymi słodko-gorzkimi tekstami tworzą bezprecedensowy album opisujący korporacyjną rzeczywistość w lekko poetycki, kabaretowy, nieoczywisty i zabawny sposób. Na płycie znalazły się też utwory przedstawiające korporacyjne życie w dziale supportu technicznego, testów, potyczki zawodowe project managera, a także teksty traktujące o spotkaniach biznesowych takich jak rekrutacja, retrospekcja (tzw. „retro”).

Autentyczności zespołowi dodaje fakt, że spora część składu pracuje w branży IT (właśnie jako programista, tester oprogramowania i project manager), dlatego znają oni opowiadane tematy z pierwszej ręki.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2023

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

  • 1. MeMene
  • 2. Refaktorka
  • 3. Jak Dobrze
  • 4. ReCruelTacja
  • 5. PM
  • 6. Hej HO!
  • 7. Na Supporcie
  • 8. Risorsy
  • 9. Korpollada
  • 10. Fancy Facylitatorka