Sklep

See Me In Color But Paint Me All Black
26 września 2022
Lethe
28 września 2022

Earth Patterns

52.00 

CD, Digipack

Pozostało tylko: 3

SKU: 0843190011926 Kategorie: , Tagi:
artysta: Szun Waves
wydawnictwo: Leaf Label Ltd.
numer katalogowy: BAY119CD

Członkowie Szun Waves mogli nie być zbiorowo w tym samym kraju, nie mówiąc już o pokoju, przez ponad dwa lata, ale to nie przeszkodziło im w realizacji ich trzeciego albumu, Earth Patterns.

 

Trio – składające się z producenta Luke'a Abbotta, saksofonisty Jacka Wyllie i perkusisty Laurence'a Pike'a – nagrało sesje albumowe razem w końcówce ich europejskiej trasy koncertowej w 2019 roku, zamykając się w studiu na trzy dni improwizacji. Wyłonili się z godzinami muzyki, niektóre inspirowane ich występami na żywo, większość zrodzona świeżo w samym studiu, gotowa do uformowania w trzeci album grupy w ciągu pięciu lat.

 

Jednakże, z Laurencem przebywającym w Australii, a Lukiem i Jackiem uziemionymi w różnych częściach Wielkiej Brytanii, oznaczało to nieoczekiwane przewartościowanie twórczego potencjału zespołu, a wymuszony długi okres dojrzewania prawie niezamierzenie zakończył się stworzeniem najbardziej w pełni uformowanej płyty Szun Waves do tej pory. Wcześniej zespół przeglądał swoje długie, nieprzerwane sesje studyjne na żywo i wybierał fragmenty, które następnie stawały się poszczególnymi utworami – proces ten stanowił podstawę każdego z dwóch pierwszych albumów. Tym razem, długa przerwa oznaczała dodatkowy wkład ze strony elektronika Jamesa Holdena, jak również producenta/inżyniera Davida Pye'a, jako że Szun Waves miał więcej czasu na przemyślenie nagrań.

 

Przerwa pozwoliła im również na znalezienie idealnego współpracownika – artysty wizualnego Doma Harwooda, który pracował nad uznanymi występami Maxa Coopera na żywo – aby stworzyć rodzaj towarzyszących krajobrazów wizualnych, na których zbudował swoją reputację. Jego teledysk do utworu przewodniego 'New Universe' jest genialną destylacją tego, czym są Szun Waves – mariażem tego, co organiczne i dziwne: widmowe i panoramiczne.

 

Podczas gdy drugi album, New Hymn To Freedom, miał twarz pochyloną ku niebu, Earth Patterns jest płytą bardziej przyziemną, a miejscami bardziej klaustrofobiczną.

 

"Myślę, że płyta, z którą skończyliśmy, jest emocjonalną wylewnością" – mówi Abbott. "Jest w niej płynność, która sprawia wrażenie, jakbyśmy sięgnęli do czegoś całkiem surowego. Ostatnia płyta była jak dryfowanie w przestrzeni, ale widzę tę nową płytę jako podróż z zewnętrznych krańców wszechświata na ziemię, jak łuk od makrokosmosu do mikrokosmosu" – wyjaśnia.

 

Praca z Domem Harwoodem obejmuje wszystkie aspekty identyfikacji wizualnej tej ery zespołu – pracowali razem nad stworzeniem pięknego projektu graficznego, który obejmuje również fizyczne nagrania i ucieleśnia bogate, szczegółowe podejście do Earth Patterns jako całości. Trzecia płyta zespołu to szczyt ich możliwości muzycznych i twórczych.

 

Tracklista

1 Exploding Upwards

2 New Universe

3 Garden

4 In The Moon House

5 Be A Pattern For The World

6 Willow Leaf Pear

7 Atomkerne

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2022

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • 1. Exploding Upwards
  • 2. New Universe
  • 3. Garden
  • 4. In The Moon House
  • 5. Be A Pattern For The World
  • 6. Willow Leaf Pear
  • 7. Atomkerne

Może spodoba się również…