Sklep

Furia
17 czerwca 2015

Almost Dead Celebrities

30.00 

CD, Ecopack

Pozostało tylko: 4

SKU: 5090000008453 Kategorie: , Tagi:
wydawnictwo: Requiem Records
numer katalogowy: 39 | 2011

Brzmieniową fakturę muzyki Almost Dead Celebrities tworzy mocny, gęsty, nasycony elektroniczny podkład, nieschematyczna gra żywego perkusisty, ciekawy i rzetelny wokal, operujący szeroką skalą, swobodnie poruszający się po różnych stylistykach. Brzmienie jego głosu jest zawsze zdeformowane, mamy jednak do czynienia z dbającym o intonację, prawdziwym wokalistą.

Sporo duszy zostało włożone w same kompozycje, niejednostajne, wieloznaczne w swym wyrazie, zbudowane w wyrafinowany sposób. Scars to utwór, którego nie powstydziłby się Pere Ubu. Last Song wprawia w prawdziwy „trans komplikacji”. Pavane zamienia się w popowy niemal utwór, nie przestając jątrzyć i drążyć świadomości. To ambitna muzyka wykraczająca poza przyjemność wspólnego grania. Twórczość grupy to stawianie i rozwiązywanie estetycznych problemów. Ciekawe jak zabrzmieliby po polsku.


Łukasz Lach (ur.1982) – Kompozytor, multiinstrumentalista. Lider zespołu L.Stadt z którym nagrał dwie świetnie przyjęte płyty. Od czasu wydania pierwszej płyty (2008) L.Stadt zagrał ok 200 koncertów w Polsce, Europie i Ameryce. W przeszłości lider zespołu Puzzle – z którym w wieku 12 lat otrzymał 2 nagrody na festiwalu w Jarocinie (1994). Był członkiem grupy L.O 27, z którą otrzymał 2 złote płyty. Grał, nagrywał z – Robertem Gawlińskim, Renatą Przemyk, RADIEV., T.Love, Hedone, Magda Femme. Był współtwórcą i głównym wykonawcą muzyki Macieja Stanieckiego do filmu VINCI.

Paweł Cieślak (ur. 1981) – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa klarnetu, dyplom z wyróżnieniem), laureat międzynarodowych (Kopenhaga, Klingenthal, Poprad) i ogólnopolskich konkursów muzycznych (m.in. Nagroda Główna w Konkursie Wykonawstwa Muzyki Współczesnej w Warszawie/Radziejowicach), finalista Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga. Obecnie jego działalność muzyczna koncentruje się na wykorzystaniu analogowego instrumentarium elektronicznego na polu różnych estetyk szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Jest członkiem takich zespołów i projektów muzycznych jak: FONOVEL, TRYP, Almost Dead Celebrities, 11, Blisko Pola, 19 Wiosen, PAUL BISHOP, Ben Zeen, Radiev., Chwasty. Ma na koncie wydawnictwa dla wielu wytwórni, m.in.: GUSSTAFF Rec., Monotype Rec., Requiem Rec., Qulturap, Galeria RASTER, SP Records. Jest także realizatorem (HASSELHOFF STUDIO) i producentem muzycznym wielu pozycji w katalogu głównie łódzkiej muzyki alternatywnej. Obecnie wykłada również w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na Wydziale Kulturoznawstwa.

Piotr Gwadera – perkusista, akordeonista, kompozytor muzyki filmowej. Współtworzył w zespołach Blisko Pola, Soniamiki, czy L. Stadt. Wspólnie z Karolem Gadzało i Piotrem Łyszkiewiczem założył kolektyw muzyki improwizowanej PKP. Brał udział w projektach artystycznych teatru tańca współczesnego i improwizacji.

Tracklista:

1 Eyes
2 Manga
3 BMA
4 Hollywood is on fire
5 Scars
6 Hallelujah
7 Last song
8 Pavane

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2011

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

GATEFOLD ECOPACK

Kraj

Polska

Tracklista

  • 1. Eyes
  • 2. Manga
  • 3. B.M.A.
  • 4. Hollywood Is On Fire
  • 5. Scars
  • 6. Hallelujah
  • 7. Last Song
  • 8. Pavane

Może spodoba się również…