Sklep

Chakra
11 kwietnia 2017
Koktajl
13 kwietnia 2017

Z Powodu Mojego Imienia Oratorium Prześladowanych Za Wiarę

30.00 

DVD, Digipack CD

Pozostało tylko: 4

SKU: 5906409800485 Kategorie: , Tagi:
artysta: Piotr Rubik
numer katalogowy: DVDMTJ80048

"Z powodu mojego imienia" to najnowsze dzieło Piotra Rubika (muzyka) i Zbigniewa Książka (libretto) na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną. Utwór napisany na zamówienie polskiej sekcji organizacji "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" poświęcony jest współczesnym męczennikom za wiarę. Szacuje się, że do 2010 r. śmiercią męczeńską zginęło 70 mln chrześcijan, z tego w XX wieku 45 mln. W XXI co roku na świecie ginie ponad 100 tys. chrześcijan. Naszym polskim męczennikiem za wiarę jest Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko, zamordowany przez komunistyczne służby bezpieczeństwa.

 

Ten wyjątkowy koncert zabrzmiał po raz pierwszy na koncercie w kieleckiej Kadzielni, 26 czerwca 2016 r. Album DVD zawiera zapis tego koncertu właśnie. Najnowsze oratorium Piotra Rubika "Z powodu mojego imienia", to dzieło niezwykle ważne i równie piękne. Charakterystyczny dla Piotra Rubika rozmach kompozytorski spotyka się z liryzmem i głęboką religijnością libretta napisanego przez Zbigniewa Książka. 29 lipca, oratorium zostało wykonane w Krakowie podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży, a następnie w salach koncertowych całego świata, libretto ma zostać przetłumaczone na kilka języków.

 

W koncercie i nagraniach udział wzięli: Soliści: Zofia Nowakowska, Agnieszka Przekupień, Olivia Wieczorek, Marcin Januszkiewicz i Michał Bogdanowicz, Chór "Gaudium" Uniwersytetu Wrocławskiego, Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu pod kierownictwem Alana Urbanka i Macieja Wojciechowskiego. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej.

 

Kariera Piotra Rubika, to przykład, że upór i konsekwencja zawsze się opłacają, kiedy człowiek jest pewien, że robi dobre i wartościowe rzeczy. Przygodę z muzyką rozpoczął jako siedmiolatek i później większość życia podporządkował tej pasji. Uczył się w liceum muzycznym, a później w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wiedza i doświadczenie uzyskane na przestrzeni długich lat nauki, pomogły mu kiedy zaczął pracę jako producent płyt między innymi Tytusa Wojnowicza, Małgorzaty Walewskiej, Katarzyny Skrzyneckiej, Michała Bajora czy Georginy Tarasiuk. Własną karierę rozpoczął w roku 2004 wydawnictwem "Świętokrzyska Golgota". Zarówno to, jak i wszystkie kolejne wydawnictwa sygnowane przez Piotra Rubika biły rekordy popularności osiągając statusy potrójnej platyny, czy nawet podwójnego diamentu jak w przypadku płyty "Psałterz Wrześniowy".

 

TRACKLIST

 

01. Uwertura

02. Dlaczego dobro jest dobre

03. Duch Święty

04. Wojna, wojna, wojna

05. Kiedy za oknem pieje kogut

06. Modlitwa nad światem zielonych pól

07. Wiara powiadam, wiara

08. Jakże łatwo powiedzieć nie wierzę

09. W imię Jezusa głośmy pokój

10. Stworzył Bóg człeka na obraz swój

11. Ilu swe życie oddałoby za wiarę

12. Świat zadaną jest nam łamigłówką

13. Zawsze ramieniem wesprze Jezus

14. Zło które na okazję czeka

15. Z wiarą jak górski potok czystą

16. Lecz zawsze Jezus jest w miłości

17. Po to Bóg stworzył z prochu człowieka

18. Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko

19. Nasza Matka Bolejąca

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2016

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

Może spodoba się również…