Sklep

Play Again
16 czerwca 2015
A Short History Of Rock Music In Ukrainian
2 września 2015

Tomasz Raczek – Sztuka Słuchania Filmów. Przeboje

28.00 

CD, Super Jewel Box

Brak w magazynie

SKU: 5906409115046 Kategorie: , Tagi:
artysta: Julee Cruise
numer katalogowy: CDMTJ11504

"Sztuka słuchania filmów. Przeboje" to bezprecedensowe wydawnictwo na polskim rynku muzycznym. Jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy filmowych podjął się zadania, w którym po raz pierwszy przedstawia swój oryginalny punkt widzenia na muzykę filmową.

 

Kompilacja szesnastu utworów Sztuka Słuchania Filmów. Przeboje nie jest zbiorem najbardziej zgranych i oczywistych przebojów, które można znaleźć na innych wydawnictwach tego typu. Jest przedstawieniem kompleksowego podejścia do tematu hitów w obrazach kinowych. Jak mówi Tomasz Raczek, autor wyboru: Piosenki umieszcza się w filmach po to, byśmy je nucili i za ich sprawą wracali do tych filmów albo wybierali się na nie do kina. Ale nucić to jedno, a zdawać sobie sprawę z tego co słyszymy i rozumieć dlaczego nam się to podoba, to drugie. I tu zaczyna się Sztuka Słuchania Filmów. A właściwie sztuka wsłuchiwania się w filmy i poznawania ich niejako od spodu, poprzez dźwięki. Za pomocą tej płyty chcę namówić kinomanów na pełne uwagi i chęci zrozumienia źródeł sukcesu, wsłuchanie się w kilkanaście wielkich przebojów dużego i małego ekranu. Będą to piosenki z różnych stron świata, w różnych językach: po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku, polsku, a nawet w hindi, urdu i punjabi. Bo kino jest wszędzie. I tylko tak można do niego podchodzić: dając równe prawa każdemu filmowi, niezależnie od tego z której strony świata pochodzi.

 

Autor dołożył  starań, aby przełamać fałszywy stereotyp, że historia kina to historia Hollywoodu; że wszystko, co ważne, dobre i godne zapamiętania w dziedzinie filmu pochodzi z Ameryki. Dlatego sięgnął nie tylko do nagradzanych Oscarami standardów, ale także do hitów kina z całego świata. Na płycie znalazły się  piosenki, które mają swoją historię, dającą się odczytywać równolegle z filmem. Obok takich wykonawców jak Ella Fitzgerald (z piosenką Manhattan z serialu Tylko Manhattan), Julie Cruise (Falling z serialu Twin Peaks) czy Santa Esmeralda (Don’t Let Me Be Missunderstood z Kill Bill vol.1)  usłyszymy także przepiękną kompozycję Nim wstanie dzień (z obrazu Prawo i pięść) w wykonaniu Edmunda Fettinga oraz nieustannie zachwycającą swoim wszechstronnym talentem Irenę Kwiatkowską w piosence Roztańczone nogi z filmu Hallo Szpicbródka!

 

Atutem płyty Sztuka Słuchania Filmów. Przeboje jest to, że Tomasz Raczek, dla wszystkich koneserów kina, przygotował także teksty przedstawiające ciekawe, mało znane historie przebojów i filmów, z których pochodzą.

 

Tracklist

 

01. R. Rahman – Jai Ho / „Slumdog. Milioner z ulicy”

02. Bobby Vinton – Blue Velvet / „Blue Velvet”

03. Caetano Veloso & Lila Downs – Burn It Blue / „Frida”

04. Cher – The Shoop Shoop Song / „Syreny”

05. Doris Day – Whatever Will Be, Will Be / „Człowiek, który wiedział za dużo”

06. Edmund Fetting – Nim wstanie dzień / „Prawo i pięść”

07. Ella Fitzgerald – Manhattan / „Tylko Manhattan”

08. Gene Kelly – Singing in the Rain / „Deszczowa piosenka”

09. Irena Kwiatkowska – Roztańczone nogi / „Hallo Szpicbródka”

10. Sława Przybylska – Pamiętasz, była jesień / „Pożegnania”

11. Grażyna Łobaszewska – Magiczne ognie tej jesieni / „Magiczne ognie”

12. Jevetta Steele – Calling You / „Bagdad Cafe”

13. Julee Cruise – Falling / „Miasteczko Twin Peaks”

14. Magali Noël – Le Rififi / „Le Rififi”

15. Pola Negri – Tango Notturno / „Tango Notturno”

16. Santa Esmeralda – Don’t Let Me Be Misunderstood / „Kill Bill vol. 1

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2014

Dźwięk

STEREO

Compilation

YES

Opakowanie

SUPER JEWEL BOX

Kraj

Polska

Tracklista

Może spodoba się również…