Furia
17 czerwca 2015

Remixy

39.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5904259351362 Kategorie: , Tagi:
numer katalogowy: HAP 4 CD

Płyta jest kompilacją remixów Activatora Mario Dziurexa dokonanych w domowym studio “Czarna Wołga” na przestrzeni kilku ostatnich lat. Zawiera dużo porywającej tanecznej muzyki podanej w dubowym sosie, często w aranżacjach bardzo dużo różniących się od oryginału. Wydawcą jest niezależna wytwórnia HOME APPLIANCE z Wrocławia, znana chociażby z serii kompilacji “Dub Out Of Poland” (vol. 1 + 2), gdzie również znaleźć można produkcje Activatora Mario Dziurexa.
To pierwsze pełne wydawnictwo tego producenta.

Activator Mario Dziurex, wcześniej występujący również pod ksywą Aktywator Przestrzeni Dziura, naprawdę nazywa się Mariusz Dziurawiec. Urodził się we Wrocławiu w 1970 roku i mieszkał tam przez swoje pierwsze 21 lat życia. Tam zdobywał swoje pierwsze doświadczenia muzyczne grając na gitarze basowej w pierwszych składach legendarnej formacji reggae STAGE OF UNITY. Koleje losu przywiodły go do Zgorzelca, gdzie znalazł zatrudnienie w miejscowym MDK, gdzie do dziś pracuje jako instruktor muzyczny. Tutaj założył też nieistniejącą już czadową formację SPIKY FLY. W dalszym ciągu gra na gitarze basowej i na stałe jest członkiem grupy RARABORN (progresywny metal/hardcore, płyta “Raraborn” wydana własnym sumptem). Do niedawna grał również w zespole BAL KUZEST (instrumentalny folk z rejonów Bretanii).

Od wielu lat jest również drugim, obok DJ’a Bass Reprodukktora Xiędza Makena I, członkiem kolektywu DJ’skiego JOINT VENTURE SOUND SYSTEM. W jego ramach zagrał dziesiątki, jeśli nie setki imprez tanecznych w Polsce, Niemczech oraz Czechach.

W trakcie imprez odpowiedzialny jest za dubowy mix głosu, sampli, syren i prezentowanej muzyki. Korzysta z kolekcji swoich cyfrowych multiefektów. Jest również “technikiem” dbającym o programowo ekstremalne i czyste brzmienie całości. Dzięki jego pracy sound system zawsze brzmi dobrze a forma prezentacji nasycona elementami żywego mixu pełnego delay’ów i reverbów nabiera zupełnie nowej jakości. Od kilku lat pasjonują go możliwości muzyczne tkwiące w komputerach i ma już na tym polu pierwsze znaczące osiągnięcia.

Zremiksował utwory:
ROOTSMAN, HYPNOTIX, KAYAH, WSZYSTKIE WSCHODY SŁOŃCA, BAKSHISH, MACKA B, PAPRIKA KORPS, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, ZION TRAIN, HABAKUK, RAP, BAL KUZEST, CYFROWA OBORA, REGALIZACJA.

Właściwie każdy z jego remixów znacząco różni się od wersji oryginalnych. Dziurex stara się na bazie próbek oryginałów nadać im swój własny indywidualny charakter. Dodaje własne próbki bądź żywe instrumenty, zmienia aranżacje, dodaje efektów i dubowych brzmień. Jego remixy spotykają się z bardzo przychylnym reakcjami zarówno ze strony autorów oryginałów, jak i publiczności Joint Venture Sound Systemów, gdzie często można je usłyszeć.

Oprócz remixów DZIUREX tworzy własne kompozycje na bazie możliwości jakie daje PC. Na składaku “DUB OUT OF POLAND” można usłyszeć jego kompozycję “FLOWER & THE GRASS”, nagraną w jego domowym STUDIO CZARNA WOŁGA z towarzyszeniem Kosmicznej Kobiety (wokal) oraz Andrzeja Szawary (gitara). Kilka remixów tego utworu wyprodukował DJ PERCH z ZION TRAIN.

Jest odpowiedzialny za DJ mix płyty “DUB OUT OF POLAND VOL. 1”.

Zaproszony do udziału w letniej trasie koncertowej MALEO REGGAE ROCKERS + KOFFI(OSIBISA) + MICHAEL BLACK (Jamajka), sprawdził się doskonale jako dub live master, miksując m.in. ich koncert na Festiwalu Woodstock 2002 oraz koncert w radiowej Trójce ( planowany do wydania przez WOŚP).

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2003

Dźwięk

STEREO

Compilation

YES

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

 • 1. Intro – Nucleus Roots00:00:25
 • 2. Zion High – Zion Train00:04:29
 • 3. We’ve Have Enough – Macka B00:04:59
 • 4. Inity – Habakuk00:04:06
 • 5. My Woman – R.A.P00:05:09
 • 6. Drzewo – Regalizacia00:04:00
 • 7. Miła Ma – Cyfronwa Obora00:06:07
 • 8. Joint Venture Inna Village – Kapela Ze Wsi Warszawa00:05:17
 • 9. Jak Łzy Dub – Bakshish00:04:56
 • 10. Out Of Babylon – Habakuk00:04:36
 • 11. Tremors – Rootsman00:06:09
 • 12. Nieznajoma – Kayah00:06:01
 • 13. Eostar – Wszystkie Wschody Słońca00:05:30