Zapamiętaj Moje Słowa
9 października 2020
My Favorite Things [The Stereo & Mono Versions]
16 października 2020

Middle West

28.00 

CD, Ecopack

Na stanie

SKU: 5090000008989 Kategorie: , Tag:
artysta: Bnnt
wydawnictwo: Instant Classic
numer katalogowy: CLASSIC079CD

Album jest zatytułowany „Środkowy Zachód”.

 

I jest to całkiem dalekie od tego, co można nazwać zestawem piosenek. To bardziej przypomina program radiowy, jeśli wolisz album koncepcyjny. Pięć utworów stanowiących „Środkowy Zachód” połączonych jest jednym tekstem: wierszem „List do Europy” Ateny Farrokhzad, który został mocno zmodyfikowany na potrzeby tej płyty.

 

To podejście jest wyzwalane przez rytmiczną konstrukcję wiersza opartą na powtórzeniach i wahaniach. Sam wiersz jest również oparty na „Ameryce” Allena Ginsberga z 1956 roku. Oznacza to, że mamy do czynienia z wielopoziomową mutacją, zarówno w tekście, jak i muzyce, która obraca się wokół kilku prostych schematów rytmicznych. Te wzory z kolei znajdują odzwierciedlenie w okładce albumu, na której wykorzystano fotografie instalacji „Plac zabaw dla owiec” Agnieszki Grodzińskiej. Grafika powinna być traktowana jako kolejna warstwa skupiająca się na podobnej tematyce.

 

Grodzińska i Farrokhzad nie są jedynymi gośćmi na „Bliskim Zachodzie”. Aktorka Jaśmina Polak naciągnęła struny głosowe, a struny gitary i basu zagrał Łukasz Rychlicki (Lotto, Kristen), który również używał syntezatora ARP Odyssey. Dołączył do nich drugi zestaw perkusyjny, na którym grał Mateusz Rychlicki (Dynasonic, Kristen). „Middle West” nagrywali w kilku miejscach, w różnych momentach w czasie, Michał Kupicz, Filip Marcinkowski, Mateusz Rychlicki, Kuba Ziołek i Konrad Smoleński. Masteringiem zajął się Kassian Troyer z Dubplates & Mastering w Berlinie.

 

Plemienny aspekt „Middle West” wydaje się dużo mroczniejszy i zimniejszy niż na „Multiverse”. Może to mieć związek z określonymi technikami produkcji, ograniczającymi naturalne brzmienie perkusji lub sposobem nagrywania, a następnie miksowania wokali.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2017-2019

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

6-PANEL DIGISLEEVE

Kraj

Polska

Tracklista

  • 1. Filth and Mud00:06:26
  • 2. Middle West (Through The Grave)00:02:42
  • 3. Imagine You Are Falling But There Is No Ground00:21:24
  • 4. Queer Shoulder00:15:26
  • 5. Through The Grave00:10:17

Możesz lubić także…

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas