Access All Areas [London Town & Country Club 1992]
13 kwietnia 2022
Live
21 kwietnia 2022

Ensemb7e

85.00 

LP, 12″, 33 1/3 RPM, Black Vinyl

Pozostało tylko: 3

SKU: 3521381570472 Kategorie: , Tagi:
artysta: Chapelier Fou
wydawnictwo: Ici D'ailleurs
numer katalogowy: IDA154LP

Od czasu swojego debiutu z utworem "Darling Darling Darling", natychmiast zauważonym przez media i miłośników muzyki elektronicznej, Louis Warynski przez ostatnie dziesięć lat i osiem albumów nieustannie rozwija świat, który należy tylko do niego. Podobnie jak wszechświat Lewisa Carolla, muzyka Chapelier Fou jest różnorodna, prosta i złożona, poważna i lekka, klasyczna i nowoczesna. Dzieło Louisa Waryńskiego jest utkane na klasycznej podstawie, ale jest nieustannie zakłócane przez subtelne elektroniczne aranżacje i rytmy, dzięki czemu utwory wymykają się wszelkim konwencjom. W Chapelier Fou odnajdujemy twarzowość francuskich kompozytorów, takich jak Erik Satie, François de Roubaix czy Robert Cohen Solal, nie wahających się łączyć muzyki pop z muzyką konkretną, ale także tę niezwykłą zdolność do uczynienia poważnym tego, co niepoważne, i oczywiście odwrotnie. Jego muzyka, doskonale sprawdzająca się zarówno na ekranie, jak i na scenie, ma w sobie wszystko, co stanowi o cechach genialnych kompozytorów: przystępny charakter i możliwość adaptacji we wszystkich formach.

 

W ten sposób Chapelier Fou występował na scenie jako solista, żonglując skrzypcami, gitarą, klawiszami i pedałami, w trio, kwartecie, a nawet w formacji orkiestrowej z Orchestre National z Metz. Często określana jako "elektroniczna muzyka kameralna", spodziewano się, że pewnego dnia Chapelier Fou zaproponuje nam wersję swojej muzyki bez ani jednej części elektronicznej czy zelektryfikowanej. Teraz stało się to możliwe dzięki Ensemb7e, który wystąpił na scenie L'Arsenal de Metz, transmitowanej przez Arte Concert. Chapelier Fou Ensemb7e otrzymał bezpośrednie wsparcie od szerokiej publiczności, ale także od organizatorów koncertów w miejscach, w których septet występuje od czerwca 2021 roku. Ensemb7e oznacza septet głównie drewniany: skrzypce, altówka, wiolonczela, fortepian, klarnet i perkusja towarzyszą kompozytorowi multiinstrumentaliście. Trudno się oprzeć takiemu muzycznemu entuzjazmowi! Magia dzieje się natychmiast, ponieważ ponowne odczytanie tych małych klejnotów w formacie pop nadaje dziełu Chapeliera Fou wzruszający i satysfakcjonujący wymiar: jeszcze bardziej senne wersje, czasem bardziej psotne, ale bogactwo klasycznych instrumentów i oczywista przyjemność muzyków z ich interpretacji dają nowe życie wszystkim tym tytułom, które napełniały nas zachwytem.

 

Dlatego po wysłuchaniu koncertów Ensemb7e wydawało nam się oczywiste, że nie chodzi tylko o nagranie koncertu, ale o prawdziwy album. Album studyjny, ale z energią i witalnością albumu nagranego na żywo, wyprodukowany z troską i hojnością Thomasa Poli (który współpracował z Dominique A., Yannem Tiersenem i wieloma innymi).

 

Tracklista

FACE A

A1: Les Mariannes

A2: Les Métamorphoses du Vide

A3: Philémon

A4: Fuses

A5: Amoxicilline

 

FACE B

B1: Tea Tea Tea

B2: Books

B3: Le Triangle des Bermudes

B4: Il Schlachtensee

B5: Il Trastevere

B6: Tierras de Fuego

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2022

Dźwięk

STEREO

Kolor

BLACK

Nagrane strony

2

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

 • A 1. Les Mariannes
 • A 2. Les Métamorphoses du Vide
 • A 3. Philémon
 • A 4. Fuses
 • A 5. Amoxicilline
 • B 1. Tea Tea Tea
 • B 2. Books
 • B 3. Le Triangle des Bermudes
 • B 4. Il Schlachtensee
 • B 5. Il Trastevere
 • B 6. Tierras de Fuego

Może spodoba się również…

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas

Logowanie

Nie pamiętasz hasła?

Stworzyć konto?