Sklep

Stay Close
16 czerwca 2015
A History Of Rock Music In Ukrainian
2 września 2015

Antologia Vol.4 – Radość Miłosierdzia

35.00 

CD, Digipack

Pozostało tylko: 3

SKU: 5907812246747 Kategorie: , Tag:
wydawnictwo: Polskie Radio S.A.
numer katalogowy: PRCD 1674


Prezentujemy trzecią płytę z cyklu „Jan Kanty Pawluśkiewicz, Antologia”.

Prezentujemy czwartą płytę z cyklu „Jan Kanty Pawluśkiewicz, Antologia”.

„Radość miłosierdzia” to oratorium skomponowane przez Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego. Utwór powstał na zamówienie Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego dla uczczenia 30. rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Prawykonanie koncertu odbyło się 16 października 2008 roku w Farze Poznańskiej. Twórcy oratorium powiedzieli: „Nadchodzi dzień kanonizacji Papieża Jana Pawła II, jeden z dni najważniejszych w naszym kraju, a także dla chrześcijan na całym świecie. Dla nas oznacza to refleksję na temat – czy sprostaliśmy nauczaniu Jana Pawła II. Szczególnie bliskie nam jest odkrywanie prawdy o miłosierdziu Bożym zapisane w encyklice Dives in misericordia, 1980. Każdy bowiem człowiek odczuwa jego potrzebę. A jak my dzisiaj odpowiadamy na to papieskie przesłanie o Bożym miłosierdziu, ale także o miłosierdziu ludzkim, wobec bliźniego, choćby w jednym aspekcie np. dotyczącym poczucia godności człowieka? Wszyscy żyjemy jakby w echu żywych słów Jana Pawła II, bo ze Stolicy Piotrowej do każdego z nas mówił On osobiście, nikogo nie wyłączając. Poświadczają to ludzie różnych profesji, różnych myśli, różnych dróg we współczesnym świecie. Takie mamy odczucia i doświadczenia my, którzy mieliśmy szczęście żyć w Jego czasach. Pontyfikat Jana Pawła II doczekał się wielu chwalebnych słów dziękczynienia.”

W nagraniu koncertu udział wzięli soliści: Elżbieta Towarnicka (sopran), Marzena Michałowska (sopran), Andrzej Biegun (baryton) oraz Sebastian Karpiel-Bułecka, a także Orkiestra Filharmonii Poznańskiej i poznańskie chóry, całość pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty. Dotychczas w ramach Antologii J. K. Pawluśkiewicza ukazały się wydawnictwa: „Andrzej Zaucha”, „Harfy Papuszy” oraz „Marek Grechuta”.

Jan Kanty Pawluśkiewicz jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej, teatralnej i rozrywkowej w Polsce. Karierę artystyczną rozpoczął w 1966 roku jako jeden ze współzałożycieli kabaretu Anawa, który z czasem przerodził się w zespół muzyczny, z wokalistą Markiem Grechutą, a potem z Andrzejem Zauchą. J.K. Pawluśkiewicz jest autorem muzyki do wielu znanych piosenek z repertuaru Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy oraz Grzegorza Turnaua, czasem również sam śpiewa. Artysta jest kompozytorem wielu form muzycznych, między innymi: „Opery żebraczej”, oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”, poematu symfonicznego „Harfy Papuszy” oraz, wspólnie z Markiem Grechutą, musicalu „Szalona lokomotywa”.


TRACKLIST
1. Interludium
2. Purgatorium
3. Czy jest wyjście
4. Pod pieczęcią Twą
5. Hojność
6. Lecz Ty wiekuistość
7. Wielkie są pustki
8. Św. Faustyno wstaw się za nami
9. Modlitw naszych tyś przyczyną
10. Dróg zawiłość
11. Jest cisza
12. Ogród
13. Napowietrzne nasze drogi
14. Bez tchu
15. Radość miłosierdzia
 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2014

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Polska

Tracklista

Może spodoba się również…