Unrest
16 czerwca 2015
A Short History Of Rock Music In Ukrainian
2 września 2015

Siesta

33.00 

CD, Digipack

Na stanie

SKU: 5905912554564 Kategorie: , Tag:
wydawnictwo: Iberia Records
numer katalogowy: IBERIA 003

Urodzony w Barcelonie Freddy Marquez jest typowym przedstawicielem hiszpańskiego chilloutu, ale w jego bardziej elektronicznej postaci. Chilloutowe utwory, zawarte na jego debiutanckim albumie "Siesta" , nawiązują do etnicznej muzyki Półwyspu Iberyjskiego.

Właśnie owe inspiracje, które jak sam podkreśla, zawdzięcza w dużej mierze urodzonej w Granadzie mamie, odróżniają go od innych wykonawców szeroko pojętego chilloutu. Z kolei na tle większości hiszpańskich wykonawców flamenco chill, odznacza się większym przywiązaniem do elektroniki.

Płytę rozpoczyna „ Flamenco en llama”, będący klasyczną hybrydą muzyki klubowej z tradycyjnym flamenco. To odważne połączenie jest kwintesencją flamenco chill, choć tu przybiera postać raczej popową. Łączy się w nim akustyczna gitara z elektronicznymi brzmieniami perkusji i instrumentów klawiszowych. Klasyczny śpiew flamenco zderza się tu z drugą linią wokalu, którą można określić jako senne rapowanie. Brzmi to wszystko dziwnie, ale w efekcie otrzymujemy całkiem zgrabną i wpadającą w ucho piosenkę.

Później nawet gdy utwory rozpoczyna gitara klasyczna, to skręcają one nieco w stronę muzyki lounge, jak np. w „ Gibraltar Suena ”. Jednak nawet gdy utwory wpisują się w nurt tzw. elektronicznych brzmień, to i wtedy mocno osadzone są w klimacie iberyjskiej ziemi, jak choćby w dziwnym i sennym " Dame Papeo", urzekającym " Colores de amanecer", czy odważnym „ No mas lagrimas”.

Nie sposób nie wspomnieć też o hicie „ Quiero despertar”, klasyku gatunku, przedstawionym wcześniej na kompilacji „ Flamenco Chill”. Plastyczny niczym filmowy utwór urzeka nie tylko fanów leniwych brzmień, ale zjednuje sobie zwolenników wśród hołdujących pure flamenco. Niemniej jednak utwór ten jest jednym z nielicznych na tej płycie, w którym proporcje między chill i flamenco są aż tak wyważone. "Siesta" ma bowiem charakter loungowy, mimo zawartych na niej bardzo wielu hiszpańskich smaczków charakterystycznych dla muzyki z Półwyspu Iberyjskiego.

Tracklist

1. Flamenco En Ilama

2. Dame Papeo

3. No Mas Iagrimas

4. Quiero Despertar (w całości)

5. El Sol De Mi Alegria

6. Colores De Amour

7. Atlantis

8. Noche En Tarifa

9. Gibraltar Suena

10. Siesta

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

2008

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

  • 1. Flamenco En Ilama
  • 2. Dame Papeo
  • 3. No Mas Iagrimas
  • 4. Quiero Despertar
  • 5. El Sol De Mi Alegria
  • 6. Colores De Amour
  • 7. Atlantis
  • 8. Noche En Tarifa
  • 9. Gibraltar Suena
  • 10. Siesta
Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas