Sklep

Madona + Dżakson = Prins [Purple]
11 grudnia 2018
Idylla
13 grudnia 2018

Enter The Wu-Tang [36 Chambers] / [Yellow]

113.00 

LP, 12″, 33 1/3 RPM, Limited Yellow Vinyl

Pozostało tylko: 1

SKU: 0190758833811 Kategorie: , Tagi: , , ,
artysta: Wu-Tang Clan
wydawnictwo: Loud Records

Winylowa edycja albumu "Enter the Wu-Tang (36 Chambers)"  – debiutanckiej płyty amerykańskiej grupy hip-hopowej Wu-Tang Clan. Premiera albumu miała miejsce w 1993 roku. Lider grupy RZA wyprodukował te płytę opierając się na  beatach,  samplach oraz dźwiękach i dialogach z filmów akcji.

 

Debiutancki album amerykańskiej grupy hip-hopowej Wu-Tang Clan wydany 9 listopada 1993 roku nakładem wytwórni Loud Records i dystrybuowany przez MCA Records. Sesja nagraniowa miała miejsce w latach od 1992 do 1993 w Firehouse Studio w Nowym Jorku, a mastering odbył się w studiu The Hit Factory. Tytuł płyty pochodzi z filmu akcji 36 komnata Shaolin (1978). Lider grupy, RZA znany również jako Prince Rakeem wyprodukował album w całości opierając się na "ciężkich" beatach, soulowych samplach oraz dźwiękach i dialogach z filmów akcji.

 

Charakterystyczne brzmienie na Enter the Wu-Tang (36 Chambers) stworzyło w latach 90. podstawy podgatunku o nazwie hardcore rap i pozwoliło Nowemu Jorkowi przywrócić status ”stolicy hip-hopu”. Muzyka na albumie stała się ogromnie istotna w produkcji współczesnego hip-hopu i służyła jako szablon dla wielu późniejszych grup i producentów. Debiut grupy uważany jest jako punkt zwrotny w erze hip-hopu zwany jako East Coast renesans. Jego wpływ wyznaczył drogę dla wielu artystów takich jak Nas, The Notorious B.I.G., Mobb Deep czy Jay-Z.

 

Pomimo surowego i podziemnego brzmienia, albumu odniósł niespodziewany sukces plasując się na 41. miejscu notowania Billboard 200. W 1995 roku według Recording Industry Association of America płyta zdobyła status platynowej sprzedając się w milionie egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. Płyta zyskała pozytywne opinie od krytyków muzycznych i dzisiaj uważana jest jako jedna z najbardziej wpływowych płyt lat 90., oraz za jedną z najlepszych płyt hip-hopowych wszech czasów. W 2003 roku album zajął 386. miejsce na liście 500 albumów wszech magazynu Rolling Stone.

 

Nawiązując do wydanego w 1978 roku filmu akcji zatytułowanego 36 komnata Shaolin, którą członkowie grupy lubili oglądać, przez co sami siebie określali jako "lirycznych mistrzów 36 komnat".

 

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

1

Rodzaj wydania

REISSUE

Rok nagrania

1993

Dźwięk

STEREO

Kolor

YELLOW

Nagrane strony

2

Rozmiar

12"

Prędkość

33 1/3 RPM

Gramatura

140 GRAM / 12"

Kategoria

LP

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

 • A – Shaolin Sword 1. Bring Da Ruckus
 • A – Shaolin Sword 2. Shame On A Nigga
 • A – Shaolin Sword 3. Clan In Da Front
 • A – Shaolin Sword 4. Wu-Tang: 7th Chamber
 • A – Shaolin Sword 5. Can It Be All So Simple
 • A – Shaolin Sword 6. Protect Ya Neck (Intermission)
 • B – Wu-Tang Sword 1. Da Mystery Of Chessboxin’
 • B – Wu-Tang Sword 2. Wu-Tang Clan Ain’t Nuthing Ta F’ Wit
 • B – Wu-Tang Sword 3. C.R.E.A.M.
 • B – Wu-Tang Sword 4. Method Man
 • B – Wu-Tang Sword 5. Tearz
Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas