Pissed And Proud
9 grudnia 2018
Niepokorna
11 grudnia 2018

Część 3

40.00 

2DVD, DVDpack

2 w magazynie

SKU: 5907702867465 Kategorie: , Tagi: ,

Morderstwa i intrygi średniowiecznej Anglii okazały się wspaniałym wyzwaniem dla talentu aktorskiego Sir Dereka Jacobi (Ja, Klaudiusz), który wcielił się w rolę dociekliwego braciszka Cadfaela. Oto niezwykły mnich, który porzucił światowe, rycerskie życie dla habitu i ubóstwa w opactwie Shrewsbury. Niewielu zakonników mogłoby pochwalić się takim życiorysem: walczył w krucjatach, miewał kochanki, dorobił się także potomka. Jednak nawet po wstąpieniu do klasztoru, nie potrafi okiełznać swego wrodzonego daru dociekliwości i rozwiązywania zagadek. Wraz z zastępcą lokalnego Szeryfa – Hugh Beringarem – tropią mroczne tajemnice zła: morderstw, kradzieży i oszustw. Spryt i intuicja Cadfaela doskonale uzupełnia zuchwałość i odwagę Berinara.

 

ODCINEK 10. Jarmark św. Piotra.

– Podczas corocznego targu św. Piotra dochodzi do konfliktu pomiędzy mieszkańcami, opactwem a przyjezdnymi kupcami. Dochodzi do morderstwa. Hugh Beringer będzie musiał wybrać pomiędzy lojalnością wobec króla a przyjaźnią Cadfaela.

 

ODCINEK 11. Święty złodziej.

– Piękna niewolnica Daalny zostaje porwana z opactwa Shrewsbury wraz z relikwiami św. Winfredy. Opat wysyła Cadfaela na poszukiwania.

 

ODCINEK 12. Pole garncarza.

– Po śmierci żony garncarz postanawia odmienić swoje życie i wstępuje do klasztoru. Mnisi jednak podejrzewają go o zabicie żony. Kiedy Cadfael kontynuuje śledztwo, odkrywa wielce osobliwy układ.

 

ODCINEK 13. Pielgrzym nienawiści.

Podczas wizyty pielgrzymów w opactwie znaleziono w worku rozkładające się zwłoki starca. Cadfael uważa, że człowiek ten został zamordowany. Podejrzani o tą zbrodnię są dwaj pielgrzymi, którzy naprawdę okazują się złodziejami. Cadfael musi dowieść, który z nich zabił.

 

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

2

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

1994

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kategoria

DVD

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas