Pissed And Proud
9 grudnia 2018
Niepokorna
11 grudnia 2018

Część 2

40.00 

2DVD, DVDpack

1 w magazynie

SKU: 5907702867458 Kategorie: , Tagi: ,

Morderstwa i intrygi średniowiecznej Anglii okazały się wspaniałym wyzwaniem dla talentu aktorskiego Sir Dereka Jacobi (Ja, Klaudiusz), który wcielił się w rolę dociekliwego braciszka Cadfaela. Oto niezwykły mnich, który porzucił światowe, rycerskie życie dla habitu i ubóstwa w opactwie Shrewsbury. Niewielu zakonników mogłoby pochwalić się takim życiorysem: walczył w krucjatach, miewał kochanki, dorobił się także potomka. Jednak nawet po wstąpieniu do klasztoru, nie potrafi okiełznać swego wrodzonego daru dociekliwości i rozwiązywania zagadek. Wraz z zastępcą lokalnego Szeryfa – Hugh Beringarem – tropią mroczne tajemnice zła: morderstw, kradzieży i oszustw. Spryt i intuicja Cadfaela doskonale uzupełnia zuchwałość i odwagę Berinara.

 

ODCINEK 6. Nawiedzony.

– Mnisi ze Shrewsbury wyruszają do Walii, by sprowadzić kości świętej Winfredy. Uciekając się do próby przekupstwa, mnisi narażają się miejscowej społeczności. Niedługo potem zamordowany zostaje jeden z mieszkańców i zakonnicy stają się głównymi podejrzanymi.

 

ODCINEK 7. Kruk u bram miasta.

– Cadfael prowadzi śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa: ciężarnej dziewczyny oraz księdza, który odmówił jej rozgrzeszenia.

 

ODCINEK 8. Wyprawa w śniegi.

– Nowicjusz Cadfaela, brat Oswin zostaje znaleziony bliski śmierci, majaczący coś o kobiecie. Wkrótce potem znaleziono w zamarzniętym strumieniu zwłoki zakonnicy, którą przed śmiercią zgwałcono. Oswin zostaje oskarżony o tę zbrodnię. Cadfael musi dowieść niewinności nowicjusza, zanim będzie za późno.

 

ODCINEK 9. Nowicjusz szatana.

– Podejrzanym o morderstwo bogatego kleryka jest mnich, który niedawno dołączył do opactwa. Opat nakazuje Cadfaelowi zająć się tą sprawą, bowiem sam doświadcza wielu politycznych nacisków przez trwającą w Anglii wojnę domową. W toku śledztwa Cadfael odkrywa skomplikowaną sieć rodzinnych intryg.

Rok wydania

Nośnik

Nośnik [ilość]

2

Rodzaj wydania

ORIGINAL

Rok nagrania

1995

Dźwięk

STEREO

Opakowanie

DIGIPACK

Kategoria

DVD

Kraj

Zagraniczna

Tracklista

Nie znalazłeś płyty? Napisz do nas